Policija pranešė, kad gruodžio 27 d., apie 9.15 val., Kaune, A. Juozapavičiaus pr., pastebėta, kad iš uždaros automobilių stovėjimo aikštelės pavogtas 2016 metų laidos automobilis „Toyota Yaris Hybrid“.

Tos pačios dienos vakare, apie 20.25 val., Kaune, Švenčionių g., pareigūnai surado pavogtą automobilį, kurį jau buvo spėta dalinai išardyti. Sulaikyti ir du vyrai, siejami su šio automobilio vagyste.

Pareigūnai aptiko ne tik pavogtą automobilį, bet ir tris galimai dujinius šaunamuosius ginklus, kurie buvo laikyti be leidimo. Šiuo metu ginklai yra paimti, atliekamas jų tyrimas, po kurio bus sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą. Kartu rasti ir įvairūs įrankiai (elektroninis užvedimo įrenginys, laužtuvai ir kt.), galimai naudoti automobilių vagystėms vykdyti.

Praeityje už eilę nusikaltimų – vagystes, smurtą, viešosios tvarkos pažeidimus, narkotines medžiagas teistas kaunietis (gim. 1982 m.) ir anksčiau neteistas, taip pat Kauno miesto gyventojas (gim. 1962 m.) yra sulaikyti. Po asmenų apklausų bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių paskyrimo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d. Už didelės vertės svetimo turto vagystę gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorai.