Ketvirtadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardos pareigūnai vykdė tarnybą Švenčionių rajono Adutiškio miestelio ribose, prie pat sienos su Baltarusija. Čia VSAT pareigūnai pamatė, kaip Baltarusijos pusėje esantis asmuo į Lietuvos teritoriją nepažeisdamas sienos permetė du ryšulius.

Lietuvos pusėje maždaug už 100 metrų nuo sienos šioje vietoje yra kapinės. VSAT pareigūnai pamatė, kaip prie jų privažiavo automobilis „VW Passat“. Iš jo išlipo du vyrai, kurie nenutuokė esantys stebimi pasieniečių. Vienas iš jų pajudėjo link sienos, o kitas liko prie automobilio.

Pirmasis netrukus paėmė abu per tvorą permestus ryšulius ir pasuko link automobilio. Tuomet pasirodė tolėliau laukę VSAT pareigūnai ir nurodė nešikui sustoti. Šis metė krovinį ir spruko į čia pat augančius krūmynus. Pasieniečiai panaudojo tarnybinį šunį, kuriam buvo duota komanda ieškoti asmens. Keturkojis greitai rado krūmynuose pasislėpusį bėglį, kurį pasieniečiai sulaikė.

Sulaikytas buvo ir nešiko prie „VW Passat“ lūkuriavęs vyras. Abu jie yra Švenčionių gyventojai.

Ryšuliuose pasieniečiai rado 1100 pakelių cigarečių „Minsk City MS“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo kontrabandininkams pradėtos administracinės teisenos. Už tai vienam švenčioniškiui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Kitas tokį nusižengimą padarė pakartotinai, todėl jam gresianti bauda yra 5760 iki 6000 eurų. Dar abiem vyrams už buvimą valstybės sienos apsaugos zonoje be VSAT leidimų gresia įspėjimai arba baudos nuo 40 iki 90 eurų.

Po apklausos pasieniečiai švenčioniškius paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą, kuris nagrinės šią bylą. Cigaretės saugomos Adutiškio pasienio užkardoje.

Foto: VSAT