Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) praneša, kad Kauno skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl cigarečių kontrabandos, kurią dar lapkričio 23 d. sulaikė Varėnos rajone.


Varėnos rajone, ties Valkininkais, pakelėje stovėjusį krovininį automobilį „Renault Magnum“ su specialiai stiklo gaminiams pritaikyta gabenti puspriekabe lapkričio 23 d., apie 12 val., pastebėjo pro šalį važiavęs Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis.
Mašinos vairuotojas, Baltarusijos pilietis, pareigūnams sakė į Alytų vežantis 120 vnt. (22 tonas) stiklo lakštų krovinį.

Tačiau vizualiai apžiūrėję krovinį – didžiulius 6 m ilgio ir 3 m pločio stiklo lakštus, pareigūnai pamatė, kad po stiklu slepiamos cigaretės.

Nuspręsta vilkiką detaliai patikrinti Kybartų kelio poste, kur, po patikrinimo rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad nelegalūs rūkalai buvo slepiami ne tik po kroviniu, bet ir stiklą prilaikiusių metalinių rėmų konstrukcijoje. Dar viena slaptavietė aptikta priekinėje, metalinėje puspriekabės sienoje, kurią atverti pavyko tik išpjovus kampiniu šlifuokliu.

Iš viso pareigūnai aptiko 6 283 pakelius įvairių rūšių baltarusiškų cigarečių – „Minsk Capital“, „Minsk Superslims“, „NZ Superslims“. Bendra nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 22 165 eurai.

Vairuotojas buvo sulaikytas, o vėliau – ir suimtas. MKT Kauno skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vakar, baigus ikiteisminį tyrimą, Baltarusijos pilietis paleistas, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą.