Prokuratūra praneša, kad Šiaulių apylinkės teismas Šiaulių rūmai priėmė nuosprendį, kuriuo už vagystę ir pasikėsinimą išžaginti nuteisė 50-metį Akmenės rajono gyventoją. Jau 9 kartus teistam vyrui skirta 6 metų 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė Irena Zgierskytė-Strumilaitė baudžiamąją bylą teismui perdavė po mėnesį laiko trukusio tyrimo. Surinkta duomenų, kad nusikaltimas padarytas šių metų rugsėjį Šiauliuose esančioje autobusų stotyje, kur nuteistasis pasirodė vėlai vakare, po 23 val. Tą pačią dieną vyras iš savo namų greitosios medicinos pagalbos ekipažo buvo atvežtas į Šiaulių ligoninę ir po kelių valandų išleistas ambulatoriniam gydymui.

Tyrimo duomenimis, iš ligoninės vyras patraukė stoties link. Stotyje buvo tuščia, tad nuteistas recidyvistas nusprendė patekti į tarnybines įmonės patalpas. Jose buvo darbuotoja, kuri pamačiusi įsibrovėlį, bandė išeiti iš patalpos, tačiau vyriškis koja užrėmė duris ir neišleido darbuotojos. Moteris bandė iškviesti pagalbą – apsaugos pultelis suveikė, tačiau apsaugos darbuotojai nespėjo ateiti. Vyras pagrasino moteriai rankose laikydamas peilį ir puolė prie jos. Gindamasi moteris susižeidė ranką nuteistojo laikomu peiliu.

Teismas nustatė, kad Akmenės rajono gyventojas prieš moters valią reikalavo pastarąją su juo lytiškai santykiauti. Darbuotoja pergudravo įsibrovėlį: ji išviliojo vyrą iš patalpos, pažadėdama jam viską, ko tik jis norės. Taip jai pavyko pasprukti nuo įsibrovėlio į atvirą autobusų stoties aikštelę. Iš karto po to vyras pačiupo moteriai priklausantį mobiliojo ryšio telefoną ir pabėgo.

Policijos pareigūnai netrukus rado vagį netoli autobusų stoties, tačiau vyras kaltės nepripažino. Recidyvistas nedėvėjo veido apsaugos priemonių, todėl buvo lengvai atpažįstamas ir taip nesunkiai surastas policijos.

Šioje byloje svarbia liudytoja tapo su nukentėjusiąja telefonu prieš pat įsibrovėliui pasirodant kalbėjusi artima giminaitė. Vyrui įsibrovus į vidų, darbuotoja padėjo neišjungtą telefoną, todėl pašnekovė girdėjo dalį įsibrovėlio ir giminaitės pokalbio. Kitoje ragelio pusėje buvusi moteris nepasimetė ir iš karto apie įvykį pranešė policijos pareigūnams.

Priimtas teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.