Pranešimai apie aukų skaičių buvo skirtingi. "Iš viso į ligoninę nuvežti 92 žmonės, tarp jų - gelbėtojas, kuris buvo nualpęs, - sakė generolas majoras Paulas Opiyo (Polas Opijas). - Aštuoni iš tų žmonių yra mirę. Labai sunku nustatyti tikslų mirusiųjų skaičių, nes kiti buvo rasti gyvi, bet vėliau mirė ligoninėje".

Nacionalinės policijos atstovas Jaspheras Ombati sakė, kad antradienį prieš aušrą iš griuvėsių buvo ištraukti du gyvi žmonės. "Jų būklė nebuvo bloga, mes juos nuvežėme į ligoninę", - sakė jis, taip pat nurodęs, kad žuvo aštuoni ir buvo sužeisti dar 84 žmonės.

Tačiau Kenijos Raudonojo Kryžiaus darbuotojai sakė manantys, kad žuvusiųjų skaičius yra gerokai didesnis. "Preliminariai galime pasakyti, kad kol kas žuvusiųjų (skaičius) yra maždaug 20", - sakė vienas Raudonojo Kryžiaus pareigūnas.

"Kai kurie po griuvėsiais esantys žmonės vis dar šaukiasi pagalbos", - nelaimės vietoje žurnalistams sakė Kenijos armijos brigados generolas Emilio Tanui, kuris vadovavo visą naktį vykusiai gelbėjimo operacijai.

Penkių aukštų pastatas sugriuvo pirmadienį maždaug 14 val. 30 min. vietos (13 val. 30 min. Lietuvos) laiku, ir manoma, kad jame ar šalia jo tuo metu buvo daugiau kaip 200 žmonių.

Nelaimės vietą Nairobio centriniame verslo rajone apžiūrėjo ir JAV kariai. 17 jūrų pėstininkų ir karinio jūrų laivyno inžinierių bei medikų, dislokuotų JAV karinėje bazėje Džibutyje, yra pirmoji iš trijų užsienio gelbėtojų komandų, turinčių padėti Kenijos gelbėtojams.

Netrukus į Nairobį turi atvykti ir britų bei izraeliečių gelbėtojai. Likę gyvi žmonės pasakojo, kad pastatas sugriuvo netikėtai, kai daugelis jame dirbusių žmonių baigė pietauti.

Kenijos pareigūnai nurodo, kad nelaimės priežastis tikriausiai yra netinkami statybos standartai, o prezidentas Mwai Kibaki nusprendė anksčiau išvykti iš Afrikos Sąjungos viršūnių susitikimo Sudane, kad, kaip nurodė jo sekretoriatas, galėtų "koordinuoti gelbėjimo pastangas ir paguosti šeimas".

Liudininkai sakė, kad pastato, kuris buvo pradėtas statyti lapkritį, sienoje prieš jam sugriūvant atsirado didelis įtrūkimas. Nairobį, kaip ir kitus Kenijos bei kaimyninių šalių miestus, praėjusį mėnesį sukrėtė stiprus žemės drebėjimas, po kurio buvo pranešta apie nedidelę pastatams padarytą žalą.