Pagrindinis nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų patekimo į laisvės atėmimo vietų įstaigas būdas yra permetimai. Užkardytų permetimų metu paketuose randama mobiliųjų telefonų ir jų priedų, alkoholio, įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų, vaistų ir kt. Draudžiamų turėti daiktų aptinkama ir nuteistiesiems (suimtiesiems) siunčiamose siuntose, paketuose, laiškuose, į „pagalbą“ pasitelkiami nuteistieji, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos už įstaigų ribų, asmenys, dirbantys ir kitais tikslais besilankantys laisvės atėmimo įstaigose.

Lapkričio 13 d., apie pietus, vienam Vilniaus pataisos namų nuteistajam buvo perduotas siuntinys su rūbais ir sportbačių pora. Pastarieji ir sukėlė įtarimų. Saugumo valdymo specialistams atplėšus vidpadį, po juo rasti priklijuoti maišeliai su neaiškios kilmės, kaip įtariama narkotine ar psichotropine, supresuota rudos spalvos medžiaga bei rudos spalvos milteliais, praneša Kalėjimų departamentas.

Tą pačią dieną, apie 10.15 val., Pravieniškėse prie kontrolės-praleidimo punkto sulaikytas nuteistasis, dirbantis valytoju. Nuteistasis rankoje laikė juodą šiukšlių maišą. Pareigūnams patikrinus maišo turinį, jame rastas plastikinis 1,5 l butelis su skysčiu, skleidžiančiu alkoholio kvapą.

Lapkričio 14 d., apie 6.45 val., gauta informacija apie įvykdytą permetimą į Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrąjį sektorių. Pareigūnams nedelsiant sureagavus ir nubėgus į įvykio vietą, rasti du buteliukai po 0,5 l su skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą, ir keturi lipnia juosta apsukti paketai, kuriuose buvo 10 mobiliojo ryšio telefonų, 10 SIM kortelių, 2 vnt. greitos fermentacijos mielių, 2 vnt. įkrovimo laidų, įkrovimo jungiklis.

Tą pačią dieną, apie 15.45 val., į Panevėžio pataisos namų teritoriją įmestas paketas, kurį spėjo paimti nuteistoji. Į įvykį operatyviai sureagavo Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai. Nubėgę į permetimo vietą jie sulaikė nuteistąją ir paėmė paketą. Išardę gelsvo porolono skaidria polietileno plėvele apvyniotą paketą, pareigūnai rado dešimt spalvotų balionų su „įdarais“ – 6 mobiliojo ryšio telefonais, 6 SIM kortelėmis ir 3 telefonų įkrovikliais.

Lapkričio 15 d., apie 14 val., pastebėta, kad prie Pravieniškių atvirosios kolonijos teritorijos tvoros prisiartinęs pilietis kažką perdavė nuteistajam. Nuteistasis nedelsiant sulaikytas. Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai kabinete pasiūlė jam pačiam atiduoti draudžiamus daiktus. Nuteistasis iš už apatinių kelnaičių ištraukė 1 ml tūrio švirkštą, kuriame buvo skaidraus skysčio. Nuteistasis teigė, kad švirkšte yra heroinas.

Tos pačios dienos vakarą, apie 21.40 val., tikrinant Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2 sektoriaus gamybinės zonos teritoriją, prie geležinkelio bėgių, ties katiline, rastas 0,75 l plastikinis butelis su skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą, ir vienas baltos spalvos lipnia juosta apvyniotas paketas. Išardžius paketą jame rasti 4 mobiliojo ryšio telefonai, 6 SIM kortelės, atminties kortelė „Micro SD“, USB laidas su adapteriu.

Lapkričio 16 d., apie 2 val., prie Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriaus transporto įvažiavimo aikštelės po vartais esančioje nišoje pareigūnai aptiko paketą, kurį išardžius rasti 5 mobiliojo ryšio telefonai, 5 SIM kortelės ir 2 telefonų įkrovikliai.

Lapkričio 17 d., apie 9.15 val., Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje atliekant įeinančio į įstaigą UAB „Aukštaitijos ranga“ darbuotojo apžiūrą ir jo turimų daiktų patikrinimą, kilo įtarimų, kad asmuo gali turėti daiktų, kurių negalima įsinešti į įstaigą. Darbuotojo buvo paprašyta nusiauti batus. Abiejuose minėto piliečio batuose rasta po vieną mobiliojo ryšio telefoną ir po dvi SIM korteles kiekviename jų.

Laisvės atėmimo įstaigose atliekant patalpų kratas draudžiamų turėti daiktų, taip pat narkotinių ar psichotropinių medžiagų aptinkama grindyse, sienose, lubose sumaniai įrengtose slėptuvėse ar užmaskuotų buities reikmenyse, paslėptų ventiliacijos angose, avalynėje, darbužiuose ir kt. Šią savaitę atliekant kratą Laisvės atėmimo vietų ligoninėje telefonas rastas paslėptas net nuteistojo kojos proteze.

Pataisos pareigūnai primena, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 226 straipsnis „Neteisėtas daiktų ir reikmenų įnešimas, perdavimas ar bandymas juos perduoti laisvės atėmimo vietose, sulaikytųjų sulaikymo vietose laikomiems asmenims arba neteisėtas daiktų ir reikmenų gavimas iš šių asmenų“ numato baudą nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių eurų. Dėl disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis bei kitais Baudžiamojo kodekso nustatytais atvejais gresia baudžiamoji atsakomybė.