Policija pranešė, kad lapkričio 15 d. Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, Marijampolėje sulaikė marijampolietį (gim. 1975 m.) automobiliu gabenusį kontrabandines cigaretes „NZ Gold“ – 1000 pakelių.

Taip pat, po atliktų kratų dar buvo rasta 880 vnt. pakelių be lietuviškų banderolių cigarečių „Heets“ bei virš 5000 eurų, galimai gautų iš nusikalstamos veikos. Dėl galimo konfiskavimo, paimtas automobilis, kuriuo buvo gabentos kontrabandinės cigaretės.

Pažymėtina, kad minėtas asmuo 2019 m. lapkričio mėn. jau buvo sulaikytas Marijampolės apskr. pareigūnų, dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir nuteistas, pagal LR BK 199(2) str. 2 d., jam buvo skirta 7000 eurų bauda. Paskirtą baudą sumokėjo.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 199(2) str. 1 d., dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų). Tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.