Spalio 22 d. į Medininkų kelio postą iš Baltarusijos, dviračiu, tempdamas paskui save kelioninį lagaminą su ratukais, atvažiavo Vokietijos pilietis, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

Pareigūnams šis (tadžikų tautybės, turintis nuolatinį leidimą gyventi Baltarusijoje) asmuo sakė grįžtąs iš kelionės į Baltarusiją, kur pardavė turėtą butą. Lietuvoje, netoli pasienio posto esančioje degalinėje, jis buvo palikęs savo automobilį, kuriuo ketino toliau vykti į Vokietiją.

Muitinės pareigūnai detaliai patikrino asmens bagažą. Ilgai ieškoti nereikėjo – išėmus lagamine buvusius drabužius, atvėrus pamušalą, aptikti du maišeliai su gelsvais milteliais. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnams atlikus pirminį narkotikų identifikavimo testą, nustatyta, kad rasta medžiaga galimai yra heroinas. Tuomet keliautojas puolė įtikinėti, kad lagaminas ne jo – tiesiog sutikęs pervežti jį per sieną nepažįstamų asmenų prašymu.

Muitinės kriminalistai sulaikė minėtą pilietį ir kvaišalus, MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Tyrimui vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas šiam asmeniui skirti kardomąją priemonę – suėmimą.
Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu Vokietijos pilietis suimtas trims mėnesiams.