Pirmadienio rytą, Lavoriškių kelio posto pareigūnai patikrino Ukrainos piliečio vairuojamą mikroautobusą. Nors vairuotojas muitininkams deklaravo negabenantis draudžiamų prekių, pareigūnai mašinoje greitai aptiko slėptuves su 5 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų (jų vertė apie 18 tūkst. eurų).

MKT pranešė, kad sunku nebuvo – nes tai jau antras toks su kontrabanda sulaikytas mikroautobusas per tris dienas: rugsėjo 25 d. lygiai tokia pati mašina su taip pat paslėptais rūkalais buvo sulaikyta Medininkų kelio poste.

Foto: MKT

Rugsėjo 28 d. į Lavoriškių kelio postą atvykusį mikroautobusą „Mercedes-Benz Sprinter“ atidžiai apžiūrėjo patyrę pareigūnai, kuriems kilo įtarimų, kad automobilio vidinės sienos galėjo būti pritaikytos kontrabandos gabenimui. Paslėptų rūkalų paiešką paspartino rentgenologai – automobilį patikrinus rentgeno kontrolės sistema, nustatyta, kad mikroautobuse sumontuotos dvigubos sienos, kuriose paslėpta cigarečių kontrabanda.

Iš viso pareigūnai slėptuvėse aptiko 5 tūkst. pakelių cigarečių „West“ be banderolių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 18 tūkst. eurai.

Nelegalūs rūkalai ir automobilis sulaikyti. Vairuotojas po apklausos buvo paleistas, skyrus kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir dokumentų paėmimą.
Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl kontrabandos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 – 3 str.) pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Muitinės pareigūnai juokauja, kad kontrabandininkams ima trūkti fantazijos – rugsėjo 25 d. Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė lygiai tokį patį – baltos spalvos „Mercedes-Benz Sprinter“, irgi vairuotą Ukrainos piliečių, irgi vežusį cigarečių „West“ kontrabandą, paslėptą analogišku būdu.

Foto: MKT