Penktadienio naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai Pasvalio rajone, kelyje Ryga-Pasvalys-Panevėžys, patikrinimui sustabdė automobilį „Audi A6“. Iš Latvijos atvykusį automobilį vairavo 52-jų metų Pasvalio rajono gyventojas. Su juo kartu vyko 34-erių to paties rajono gyventoja.

Pasieniečiai automobilio bagažinėje ir salone aptiko 8 dėžės su cigaretėmis, kiš viso 4 tūkst. pakelių cigarečių „Winston“ be banderolių.

Tęsdami tyrimą VSAT pareigūnai atliko kratas sulaikytųjų namuose ir pagalbinėse patalpose. Jų metu pas Pasvalio rajono gyventoją buvo aptikta 30 litrų plastikinė talpa su skysčiu, skleidžiančiu alkoholio kvapą, o pas sulaikytą moterį rastos dar 3 plastikinės talpos po 5 litrus su tokiu pat, įtariama, nelegaliu alkoholiu.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

„Audi A6“ vairuotojas ir keleivė po apklausos buvo paleisti, skyrus jiems kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Automobilis, sulaikytos cigaretės, talpos su bespalviu skysčiu saugomi VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje.