Sekmadienį, apie 16 val., Kaišiadorių rajone, Pravieniškių kaime, iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės pasivaikščiojimo kiemelio, pabėgo nuteistasis J. Sotikovas, gim. 1982 m.

Pirminiais duomenimis, kalinys pabėgo, kai pasivaikščiojimo kiemelyje atlupo sienoje skardą.

Kalėjimų departamentas informavo, kad J. Sotikovas į ligoninę buvo atvežtas konsultacijai. Daugiau duomenų apie kalinio būklę nebuvo atskleista.

Su bendrininku nužudė ispaną

Kalėjimų departamento duomenimis, Ispanijoje 2008 metais J. Sotikovas su bendrininku iš Latvijos apiplėšė žmogų, pavogė banko kortelę, pinigus ir kitus daiktus. Pasirodo, kad įtariamieji, stengdamiesi nuslėpti šį nusikaltimą, nusprendė atsikratyti pagrindinio įrodymo – apiplėšimo aukos. Pirminiais duomenimis, J. Sotikovas su draugu nelaimėlį sumušė taip, jog šis nuo sužalojimų mirė.

2011 m. Ispanija J. Sotikovą perdavė Lietuvai. Bausmę nuteistasis (pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 2 dalį ir 259 str. 2 dalį – nužudymas ir neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis) atliko Marijampolės pataisos namuose. Į laisvę turėjo išeiti 2024 m. kovo mėn.

Nebuvo drausmingas kalinys

Pasirodo ieškomas kalinys nebuvo paklusnus. Jis kalėdamas Pravieniškių pataisos namuose turėjo narkotinių medžiagų, už tai buvo nuteistas dar ir dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Anot Kalėjimų departamento, J. Sotikovas ne kartą buvo baustas drausmine nuobauda.

Dėl kalinio pabėgimo nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nuteistojo intensyviai ieško policija ir Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai.

Turinčius informacijos apie pabėgusį nuteistąjį, policija prašo pranešti skubios pagalbos telefonu 112.

Jevgenijus Sotikovas
Foto: Kalėjimų departamento nuotr.