Policija pranešė, kad vėlų rugpjūčio 22-osios vakarą Trakų rajono policijos Reagavimo skyriaus pareigūnai, reaguodami į įvykius dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir rimties trikdymo, apsilankė pas 52 metų Lentvario gyventoją.

Nuosavo gyvenamojo namo kieme pareigūnai užuodė aitrų kvapą, primenantį kanapių skleidžiamą kvapą. Nedelsiant buvo nutarta patikrinti kieme esantį šiltnamį. Pareigūnai neapsiriko – šiltnamyje buvo auginamos kanapės.

Foto: Vilniaus aps. VPK

Pradėjus ikiteisminį tyrimą ir atlikus neatidėliotiną kratą, iš viso rasta ir paimta 12 neteisėtai auginamų ir jau gerai įaugusių kanapių stiebų. Kai kuriems augalams auginti buvo naudojamos kaitinamosios lempos, paruoštos kanapių džiovinimui skirtos priemonės.

Be neteisėtai auginamų kanapių Trakų policijos pareigūnai kratos metu surado ir paėmė neteisėtai laikomą kastetą, tris revolverius, galimai savadarbius šaunamuosius ginklus ir jų dalis.

Foto: Vilniaus aps. VPK

Šiuo metu paskirtos ekspertizės ištirti rastus ginklus ir kanapes bei nustatyti jų tikslų kiekį. Nuo tyrimų rezultatų priklausys tolesnis veikų teisinis vertinimas kvalifikuojant nusikaltimus pagal Baudžiamojo kodekso atitinkamo straipsnio atitinkamą dalį.

Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse už neteisėtą kanapių auginimą numatyti viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų, o už neteisėtą šaunamojo ginklo disponavimą arba gaminimą – areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.