Pirmasis vilkikas – „Renault Magnum“, vairuojamas Baltarusijos piliečio į Raigardo kelio postą atvažiavo liepos 18 d., apie 4 val. ryto praneša Muitinės kriminalinė tarnyba. Jo vairuotojas deklaravo vežantis lentas, tačiau muitinės pareigūnai, puikiai žinodami, kad būtent mediena dažnai tampa priedangos kroviniu kontrabandininkams, nusprendė patikrinti lentas rentgeno kontrolės sistema.


Po patikrinimo paaiškėjo, kad tikrų lentų krovinys tėra puspriekabės gale, likusios „lentos“ tebuvo krovinio imitacija: sukalus vienas su kitomis, iš jų buvo suformuoti vadinamieji „karstai“ kurių viduje paslėptos cigarečių dėžės.

Slaptaviečių ardymo darbai užtruko, tad tik šiomis dienomis suskaičiuota, kad iš viso „Renault Magnum“ gabeno 413 500 pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Super Slims“, „NZ Gold“ ir „Fest“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,443 mln. eurų.

Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau, Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas dviem mėnesiams. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Antrasis vilkikas – Rusijos piliečio vairuotas „Daf“, vežęs elektros prietaisų krovinį į Medininkų kelio postą iš Baltarusijos atvažiavo liepos 27 d., apie 21 val. vakaro.

Vėl neapsieita be rentgeno kontrolės sistemos: patikrinimo metu muitinės pareigūnai nustatė, kad priekinėje puspriekabės dalyje gali būti visai kitas krovinys. Netrukus ten išties aptikta slėptuvė – įrengta puspriekabės priekį atitvėrus imitacine sienele. Ten muitininkai aptiko 110 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“, kurių vertė – daugiau nei 389 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalistai ir šiuo atveju pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vairuotojas Vilniaus apylinkės teismo sprendimu suimtas mėnesiui.

Tai didžiausi cigarečių kontrabandos sulaikymai per dvi pastarąsias savaites. Iš viso per pirmą 2020–ųjų pusmetį MKT pareigūnai ikiteisminiuose tyrimuose jau sulaikė 9 mln. pakelių cigarečių kontrabandos. Užkardyta žala valstybei siekia daugiau nei 31 mln. eurų.