Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovai praneša, kad antradienį Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai Varėnos rajono Drucminų kaimo prieigose patikrinti sustabdė automobilį „Audi A6“. Ši vieta yra pasienio su Baltarusija ruože.

Automobiliu važiavo 4 vyrai. Jį vairavo 31-erių ne tarnyboje buvęs Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardos vyresnysis pasienietis. Kartu vyko 16-metis, 19-metis ir 20-metis Šalčininkų rajono gyventojai.

Patikrinimo metu automobilio bagažinėje A. Barausko užkardos pasieniečiai aptiko 3000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Visus keturis „Audi A6“ vykusius asmenis pasieniečiai sulaikė ir buvo uždarę į areštinę. Vėliau jie paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti. Cigaretės ir automobilis saugomi A. Barausko pasienio užkardoje.

Dėl sulaikyto pareigūno VSAT taip pat pradėtas tarnybinis patikrinimas. VSAT jis tarnauja 10 metų.