MKT pranešė, kad liepos 7 d., apie 16 val., į Medininkų kelio postą vilkiku „Renault Magnum“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis muitinės pareigūnams deklaravo vienai Vilniaus įmonei vežantis pušines lentas. Tačiau patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema, muitininkams kilo įtarimų, jog puspriekabės dugne gali būti slėptuvė. Juolab, kad ir pjautinė mediena jau seniai yra tapusi „tradiciniu“ priedangos kroviniu kontrabandai gabenti.

Vis dėlto detaliai patikrinti vilkiką pavyko tik kitą dieną, kranu iškėlus visą krovinį – 21 toną lentų. Tuomet puspriekabės priekinėje dalyje, po grindimis, rasta slėptuvė, kurioje buvo 2 580 pakelių (51 600 vnt.) kaitinamojo tabako su baltarusiškomis banderolėmis. Bendra sulaikyto kontrabandos krovinio vertė, su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 8 200 eurų.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu – suimtas dvidešimčiai parų. MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, pažeidėjui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Tai jau antras kaitinamojo tabako kontrabandos sulaikymas šiemet – dar vieną panašią siuntą muitinės pareigūnai sulaikė pirmą šių metų ketvirtį. Anksčiau tebuvo susiduriama su smulkia tokių tabako gaminių kontrabanda, o jų vartotojai nebuvo siejami su asmenimis linkusiais remti šešėlį.

Foto: MKT