Kaip BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė, teismas patenkino prokuroro Šarūno Astrausko prašymą ir pratęsė suėmimą trims mėnesiams nuo liepos 14 dienos.

Penktadienį vykusio posėdžio metu prokuroras teigė, kad skyrus švelnesnę kardomąją priemonę, kaltinamasis gali slėptis nuo teismo ir daryti naujus nusikaltimus.

„Manau, kad šių pagrindų buvimą iš esmės sąlygoja nusikalstamos veikos, kurių padarymu jis kaltinamas, jų padarymo aplinkybės (...) Šios veikos buvo kruopščiai planuojamos, jos nebuvo atsitiktinės“, – teigė Š. Astrauskas.

Jis taip pat pabrėžė, kad G. Beržinskas gamino savadarbius sprogmenis iš medžiagų, kurias galima įsigyti „tiek prekybos centruose, tiek internetu“, moka tai daryti, sulaikymo metu turėjo daugiau paruoštų sprogmenų savo namuose ir į internetą įkėlė vaizdo įrašą, kuriame teigė, kad nepavykęs sprogimas – ne pabaiga.

Pats kaltinamasis ir jam atstovaujantis advokatas Aidas Mažeika teismo prašė skirti intensyvią priežiūrą.

G. Beržinskas teismą tikino neketinantis vykdyti naujų nusikaltimų ir teigė, kad jam prieš du mėnesius buvo diagnozuota liga, tad švelnesnė kardomoji priemonė reikalinga geresnei sveikatos priežiūrai užtikrinti.

1999 metais gimęs G. Beržinskas kaltinamas pernai spalio 6 dieną prie pastato Vilniuje J. Balčikonio gatvėje, kur įsikūrusi tarptautinė bendrovė „Western Union“, sienos palikęs savadarbį sprogmenį bei juodos spalvos dažais ant pastato sienos išpurškęs užrašus „FK DIVISION“, „SIEGE“ ir svastikos ženklą.

Jis buvo sulaikytas spalio 15 dieną per specialią operaciją, kurioje dalyvavo „Aro“ pareigūnai. Jo namuose rasta bei iš neteisėtos apyvartos išimta jau paruošta sprogdinti didelės galios sprogstamoji medžiaga ir cheminės medžiagos, iš kurių galima pagaminti savadarbį didelės sprogstamosios galios mechanizmą.

Per kratas taip pat rastas tinkamas šaudyti savadarbis šaunamasis ginklas bei C kategorijos ginklo dalis, ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistinė ir nacionalsocialistinė literatūra bei simbolika.

Teisėsaugos duomenimis, vaikinas save priskiria ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistų „Feuerkrieg Division“ grupuotei.

Pirmasis posėdis šioje baudžiamojoje byloje numatytas liepos 22 dieną.