Naudojant mobilius greičio matuoklius per praėjusią savaitę Kauno apskrityje buvo užfiksuoti 3335 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai: 1952 vairuotojai viršijo greitį nuo 10 iki 20 km/val., 1061 - nuo 20 iki 30 km/val., 253 - nuo 30 iki 40 km/val., 51 - nuo 40 iki 50 km/val. Taip pat buvo užfiksuota 18 vairuotojų, viršijusių greitį daugiau nei 50 km/val.

Liepos 11 d. 18.19 val. kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, buvo užfiksuotas automobilis BMW, kuriuo vairuotojas nustatytą greitį viršijo beveik dvigubai. Mobiliuoju greičio matuokliu užfiksuotas 171 km/val. greitis, kuomet toje kelio atkarpoje leidžiama 90 km/val., praneša Kauno apskrities policija.

Foto: Kauno aps. VPK

Praėjusią savaitę buvo nustatyta 16 neblaivių vairuotojų ir 5 neblaivūs dviratininkai. Liepos 11 d., 11.05 val., Jonavos r., Upninkų kaime, vyras (gim. 1964 m.) vairavo dviratį būdamas neblaivus. Jam nustatytas sunkus girtumas – 2,70 prom.

Vairuotojams pradedant gudrauti, kelių policijos pareigūnai, dirbdami keliuose, transporto priemones stebės dar atidžiau. Liepos 11 d. Kelių policijos valdybos pareigūnai Kauno rajone užfiksavo automobilį „Audi“, ant kurio numerių buvo priklijuota speciali plėvelė, kuri, suveikiant blykstei, t. y. fiksuojant greičio viršijimą, maskuoja valstybinio numerio ženklus. Automobilio vairuotojai buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 5 d. (Transporto priemonių su suklastotais valstybinio numerio ženklais (ženklu), uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) arba su pritvirtintais ne tai transporto priemonei išduotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) vairavimas). Už tai numatyta bauda vairuotojams nuo 240 iki 340 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo šešių iki dvylikos mėnesių.

„Apie tokius atvejus girdėjome jau anksčiau, aktyviai sekame informaciją, stebime socialinius tinklus, kur šios plėvelės yra pardavinėjamos. Mūsų pareigūnams šį savaitgalį pavyko išaiškinti tokį vairuotoją, kuris ne tik įsigijo maskuojančią plėvelę, bet ją ir užsidėjo ant valstybinio numerio ženklo. Norime atkreipti dėmesį, kad pastebime ir išaiškiname tokias transporto priemones – tai tik laiko klausimas, kuomet tokią plėvelę naudojantis vairuotojas paklius į pareigūnų akiratį. Nepirkite ir nerizikuokite, nes gali ne tik tekti susimokėti nemažą baudą, bet ir kurį laiką neturėti teisės vairuoti“, - sako Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.