Prokuratūra pranešė, kad ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad psichotropinė medžiaga – amfetaminas galėjo būti platinamas ir dideliais kiekiais praėjusių metų sausio–vasario mėnesiais.

Tyrimo duomenimis, vieno iš susitikimų Šeduvoje metu D. R. savo pažįstamam K. D. pasiūlė platinti amfetaminą. Pagal planą K. D. buvo prašoma ieškoti klientų ir prekiauti psichotropine medžiaga. Tuo metu jis niekur nedirbo ir neturėjo pragyvenimo šaltinio, todėl draugo siūlymas atrodė kaip geras būdas užsidirbti pinigų.

Surinktais duomenimis, K. D. du kartus pirko psichotropinių medžiagų į skolą bendrai už 2500 eurų, o parduodavo juos už gerokai didesnę sumą. Pasak kaltę pripažinusio K. D., už 1 gramą amfetamino jis sumokėdavo po 5 eurus, o kitiems parduodavo dvigubai brangiau. Prekės būdavo parduodamos Panevėžyje šalia vienos iš degalinių, Šeduvoje prie kapinių ir įvairiose vietose Radviliškio rajone.

Atlikus kratas kaltinamųjų namuose pas D. R. rastas neteisėtai laikomas pramoninės gamybos šaudmuo bei tabletės, kurių sudėtyje yra psichotropinių medžiagų, pas kitą kaltinamąjį – neteisėtai laikomas kito asmens pasas.

Visi kaltinamieji, išskyrus recidyvistu pripažįstamą D. R., savo kaltę pripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų jas įgyjant, laikant, gabenant bei platinant numato laisvės atėmimą nuo aštuonerių iki dešimties metų. Už neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti numatoma bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.