S. Žymantas laidojamas vidurdienį Mažeikių rajone, Viekšniuose. Pagerbti žuvusį kolegą pareigūnai prieš vidurdienį susirinko ir Vilniaus katedros aikštės prieigose, švyturėlius ir sirenas įjungė sustoję keliasdešimt tarnybinių automobilių. Patruliai pagarbą atidavė išlipę iš automobilių.

Ceremonijoje Katedros aikštėje dalyvavo ir vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Pirmadienį ir Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai garbės rikiuotėje Tylos mintute pagerbė Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjo S. Žymanto, žuvusio tarnybos metu, šviesų atminimą.

„Kiekvieno statutinio pareigūno darbas yra susijęs su profesine rizika. Nežiūrint saugos priemonių, deja, kartais neišvengiama skaudžių įvykių. Nuoširdžiai užjausdami žuvusiojo šeimą, artimuosius ir jo kolegas, palydint velionį į amžinojo poilsio vietą, gedime su visais dėl šios skaudžios netekties, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. – Labai norėtųsi, kad tokie tragiški įvykiai daugiau nesikartotų, kad pareigūnai, rūpindamiesi kitų saugumu ir gelbėdami jų gyvybes, visada išliktų saugūs.“

Kaip pranešė Policijos departamentas, laikantis šalyje galiojančio karantino sąlygų, pareigūno laidotuvėse dalyvauja policijos vadovai, bendražygiai, pareigūnai iš visų šalies apskričių.

Laidotuvėse groja reprezentacinis Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras, policijos kinologai su tarnybiniais šunimis suformavo iškilmingą eiseną, kurioje dalyvauja ir tarnybos metu nušauto pareigūno šuo Grantas, taip pat Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento, Kalėjimų departamento kinologai su tarnybiniais šunimis.

Taip pat pirmadienį nuo 7 iki 22 val. visuose policijos komisariatuose trečdaliu nuleistos policijos vėliavos arba ant jų užrišta gedulo juosta.

40-metis pareigūnas, kinologas S. Žymantas žuvo penktadienio rytą, atvykęs į iškvietimą Birbiliškės dėl psichologinio smurto.

Mirtinus šūvius į pareigūną paleidęs Stasys Brasas pareigūnus pasitiko šūviais, įvykio metu taip pat buvo sužeista policijos pareigūnė, jos gyvybei pavojus negresia.

Paleidus šūvius į pareigūnus, namas buvo padegtas.

Gaisrą užgesinus, name buvo rastas kūnas ir ginklas, vėliau nustatyta, jog gaisravietėje rastas S. Braso kūnas.