Kovo 22 d., apie 2 val., Vilniuje, Karaliaučiaus g., tyčia buvo padegtas automobilis „Audi A8“. Kilusio gaisro metu taip pat sudegė automobilis „Renault Laguna“ bei apdegė automobilis „Hyundai Accent“. Dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.

Sostinės kriminalistai netruko išsiaiškinti, kad prieš padegant automobilį, kovo 20 d., buvo gautas pranešimas, jog Vilniuje, Karaliaučiaus g., pranešėjas matė, kaip iš juodo mikroautobuso išlipę vyrai apipurškė dujomis nukentėjusįjį ir, sumušę jį, pasišalino. Į įvykio vietą atvykusiems policijos pareigūnams nukentėjusysis pareiškė, kad pretenzijų niekam neturįs, praneša Vilniaus policija.

Ikiteisminio tyrimo metu kriminalistai surinko pakankamai įrodymų – nustatė, kad kovą įtariamieji grasino ir reikalavo iš nukentėjusiojo 10 000 eurų, jų negavę, kovo 20 d. jį sumušė, o po dviejų dienų sudegino jo automobilį.

Gegužės 26 d. įtariamieji sulaikyti, 29 d. jiems paskirtos griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams.

Už turto prievartavimą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 181 str. 2 d.) gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.