Nuo gegužės pradžios Šiaulių apskrities policijos pareigūnai sulaikė 31 neblaivų vairuotoją, iš kurių 12-ai nustatytas lengvas, o 19-ai – vidutinis arba sunkus girtumas.

Antradienio naktį Radviliškio rajone patruliavusiems policijos pareigūnams buvo pranešta apie, įtariama, neblaivaus asmens vairuojamą automobilį „Ford Mondeo“, kurį netrukus kelyje pastebėjo patrulių ekipažas.

Pareigūnams pradėjus stabdyti įtarimų sukėlusią transporto priemonę, jos vairuotojas padidino greitį ir mėgino sprukti. Negana to, policijos ekipažui bandant aplenkti sprunkantį „Ford Mondeo“, jo vairuotojas ėmėsi pavojingų manevrų ir kėsinosi nustumti pareigūnų automobilį nuo kelio.

Pirmiausia užmiesčio keliais, o vėliau ir Radviliškio gatvėmis bėglys skriejo dideliu greičiu, nepaisydamas nei policijos švyturėlių, nei šviesoforų signalų. Vairuotojo, rodos, nestabdė ir tai, kad žiedinėje sankryžoje automobilis išvažiavo iš važiuojamosios kelio dalies, pervažiuodamas pylimą, ir kliudė kelio ženklą. Visgi po šio manevro gaudynės baigėsi – sprogo „Ford Mondeo“ padanga, todėl bėglys buvo priverstas sustoti.

Automobilyje policijos pareigūnai aptiko keleivių vietose įsitaisiusius du akivaizdžiai neblaivius 29-erių ir 34-erių metų Pakruojo rajono gyventojus bei tuščią vairuotojo sėdynę. Abu vyriškiai neigė vairavę automobilį ir atsisakė paaiškinti įvykio aplinkybes. 29-erių vyrui nustatytas vidutinis girtumas – 2,23 prom., o jo draugas blaivumą tikrintis atsisakė. Abu vyrai sulaikyti, o dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tai – ne vienintelė istorija, kai neblaivų vairuotoją sustabdo kokia nors kliūtis - pakelės medis, tvora, stovintis automobilis.

Gegužės 3 d. Šiauliuose neblaivus (3,06 prom.) vyras, gimęs 1969 m., automobiliu „Ford“ atsitrenkė į garažo vartus, o kitas neblaivus (2,14 prom.) šiaulietis, gimęs 1966 m., automobiliu „Lexus RX“ pataikė į medį.

Na, o gegužės 12 d. popietę Šiaulių r. neblaivaus (1,76 prom.) 20-mečio vairuojamo automobilio „Audi A4“ nesustabdė jokia kliūtis, tad jis nuvažiavo nuo kelio. Kartu važiavusiems keleiviams prireikė medikų pagalbos.

Primename, kad už transporto priemonės vairavimą esant neblaiviam, kai nustatytas didesnis nei 1,5 prom. girtumas, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Bet svarbiausia – ne bauda, svarbiausia tai, kad dėl girtumo nesuvaldytas automobilis žmonėms gali atimti gyvybę.