Šeštadienį, gegužės 2 d., apie 20 val., į Šalčininkų kelio postą iš Baltarusijos vilkiku „Volvo“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo gabenantis įvairių metalų krovinį.

Kai, tikrindamas automobilio kabiną, muitinės pareigūnas čiužinyje aptiko paslėptą cigarečių kontrabandą, mašinos vairuotojas iš rankinės išsitraukė pluoštą banknotų, padėjo juos ant viršutinio gulto ir ištarė – „Pažiūrėk, čia tau...“

Šiuo veiksmu Baltarusijos pilietis „užsidirbo“ ne tik administracinę, bet ir baudžiamąją atsakomybę – dėl mėginimo papirkti valstybės tarnautoją Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja Vilniaus apygardos Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Vairuotojui, kuris teisinosi viso labo išdėliojęs daiktus muitininkų apžiūrai (taip pat ir pinigus), pirmadienį buvo skirta kardomoji priemonė – dokumentų poėmis, praneša MKT.

Buvo sulaikyta ir jo gabenta kontrabanda – 908 pakeliai baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 3159 eurai. Taip pat sulaikyta ir transporto priemonė – krovininis vilkikas „Volvo“.

Dėl bandymų papirkti muitinės pareigūnus šiemet MKT pareigūnai per pirmą metų ketvirtį jau pradėjo 12 ikiteisminių tyrimų. Pernai tuo pačiu metu buvo pradėti 8 tyrimai.