Gavę pilietiško asmens pranešimą, MKT Klaipėdos skyriaus pareigūnai balandžio 5 d., apie 9 val. ryto, patikrino vienos Mažeikių įmonės, besiverčiančios automobilių remontu ir naudotų dalių prekyba, gamybines patalpas, pranešė MKT.

Paaiškėjo, kad ten saugota ir akmens anglių siunta. Tačiau maišuose buvo ne tik anglys – patikrinę detaliau, muitinės pareigūnai juose aptiko paslėptas nelegalių cigarečių dėžes. Nuo anglies dulkių cigarečių dėžės buvo papildomai izoliuotos juodo polietileno maišais.

Iš viso rasta 250 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ“, „Minsk“, „Minsk Capital QS“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 870 tūkst. eurų.

Autoserviso savininkas, Mažeikių gyventojas teisinosi viso labo priėmęs pasaugoti anglių maišus iš vieno Latvijos piliečio ir nesitikėjęs, kad ten slypi toks „siurprizas“.

MKT Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis priemonėmis. Tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Beje – pilietiški asmenys, už vertingą informaciją apie galimus nusikaltimus – kontrabandos ar korupcijos atvejus – gali gauti ir piniginį atlygį. Priklausomai nuo informacijos vertės, pranešimui pasitvirtinus, tokiam pranešėjui gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, tad raginame pilietiškus asmenis būti aktyviais kovoje su šešėliu.