Pirmadienį, apie 21 val. vakaro, MKT pareigūnai ties Kalvarijos pasienio punktu patikrinimui sustabdė Lenkijos piliečio M. P. vairuojamą krovininį vilkiką „Man“ ir jį lydėjusį lengvąjį automobilį „VW Passat“ su dviem Lietuvos piliečiais. Pastarieji–Vilkaviškio gyventojai N. J. ir A. Ž. – muitinės pareigūnams gerai žinomi dėl ankstesnių mėginimų gabenti kontrabandą.

Nors „Man“ vairuotojas deklaravo viso labo į Lenkiją vežantis porolono krovinį, detaliai patikrinus, paaiškėjo, kad porolono plokštės tebuvo maskuotė dideliai cigarečių kontrabandai.

Iš viso vilkike aptikta daugiau nei 331 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“ ir „Minsk 5 Superslims“. Bendra nelegalių rūkalų vertė kartu su privalomais sumokėti mokesčiais – 1, 2 mln. eurų.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Tyrimui vadovauja Kauno apygardos 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Abiems Lietuvos piliečiams buvo skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas. Muitinės kriminalistai įtaria, jog šie asmenys bendrai veikė gabenant kontrabandą: žvalgė kelią ir saugojo nelegalų krovinį.
Lenkijos pilietis buvo sulaikytas dviem paroms, vakar Kauno apylinkės teismo sprendimu jis buvo suimtas trims mėnesiams.

Per tris šių metų mėnesius MKT pareigūnai jau sulaikė 6, 56 mln. pakelių cigarečių kontrabandos ir jau viršijo visą 2018 m. sulaikytų nelegalių cigarečių (6,1 mln. pakelių.) kiekį.