Atsižvelgdami į gyventojų prašymus sudrausminti vakarais ir piko metu nesilaikančiuosius nustatyto leistino greičio, Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos pareigūnai, toliau vykdydami numatytas funkcijas, antradienį patruliavo nedidelėje Švenčionių gatvėje Kaune.

Čia pareigūnai su mobiliuoju greičio matuokliu („trikoju“) patruliuoja nebe pirmą kartą. Iš viso šioje vietovėje per 6 kartus buvo užfiksuoti 73 pažeidimai. 47 vairuotojai nustatyta greitį viršijo iki 20 km/val., 20 – iki 30 km/val., 4 – iki 40 km/val. ir 2 – daugiau nei 50 km/val.

Antradienį užfiksuoto „Audi“ automobilio savininkui (gim. 1991 m.) surašytas protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 416 str. Kadangi automobilis „Mercedes Benz“ priklauso įmonei, pareigūnai aiškinasi, kas pažeidimo metu jį vairavo, praneša Kauno apskrities policija.

Abi transporto priemones vairavusiems asmenims gresia bauda nuo 450 iki 550 eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki šešių mėnesių.

„Išbandyta, kaip mobilieji greičio matuokliai geba fiksuoti lenktynes dideliu greičiu“, - šypteli Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra. „O jei rimtai, tai džiaugiamės ne surašytais dviem protokolais, o tuo, kad nenukentėjo nei patys vairuotojai, nei kiti eismo dalyviai ar šalia gyvenantys žmonės. Kiek pamenu, prieš 4-5 metus praktiškai toje pačioje vietoje įvyko itin skaudus eismo įvykis su žuvusiaisiais. Laimei, šis scenarijus nepasikartojo“, - dėsto pareigūnas.

Anot jo, tai tik pavyzdys, kad pareigūnai greičio matuoklius naudoja ir tikrai naudos ne tik numatytose vietose, bet ir atsižvelgs į avaringumą bei pačių gyventojų nuogąstavimus ir skundus. Per visą kovo mėnesį Kauno apskrityje mobiliaisiais greičio matuokliais buvo užfiksuota per 8 tūkts. pažeidimų.

Foto: Kauno aps. VPK