Vasario 24-osios ryte policijos pareigūnus pasiekė pranešimas, kad Pakruojo rajone, šalia kelio Bitaičiai-Degučiai–Stačiūnai, laukuose, stovi nuo kelio nuvažiavęs ir kelio ženklą nulaužęs automobilis „Ford Focus“. Žmonių aplink nebuvo, tik mėtėsi alkoholio buteliai, pranešė policija.

Pareigūnai nustatė, kad automobilio savininkas gyvena Joniškio rajone ir Pakruojo rajone, Stačiūnų k., turi giminaičių. Apsilankę pas pastaruosius, tyrėjai sužinojo, kad išvakarėse pas juos svečiavosi iš Joniškio atvykęs sūnėnas. Vėlai vakare po vaišių alkoholiu šis išvažiavęs. Kaimo gyventojai pareigūnams pasakojo, kad jie vasario 24-osios ryte vaikiną matė kaimo parduotuvėje-bare geriantį alų, o po to kažkas atvažiavo ir jį išsivežė.

Kai joniškiečiui pradėjo svilti padai, jis vasario 26 dieną kreipėsi į policiją su pareiškimu, kad pasigedo savo automobilio „Ford Focus“, kurį vasario 23-iosios vakare paliko stovėti Pakruojo r., Stačiūnų k., Ilgosios g. Vyras nurodė sužinojęs, kad su jo transporto priemone buvo padarytas eismo įvykis, iš kurio buvo pasišalinta, ir jis įtaria, jog jo automobilis buvo pavogtas. Pareiškimo pabaigoje jis prašė surasti asmenis, kurie pavogė automobilį ir juos nubausti.

Pareigūnai nustatė ne automobilį pavogusį asmenį, o automobilį eismo įvykyje apgadinusį asmenį. Tai buvo pats pareiškėjas. Tyrimo metu Pakruojo rajono policijos komisariato tyrėjai surinko pakankamai duomenų, liudijančių, kad „Ford Focus“ vairavo pats jo savininkas.

Kaip vėliau pripažino ir jis pats - būdamas visiškai girtas. Po sukelto eismo įvykio jis išsigando atsakomybės ir nutarė pareigūnus suklaidinti tariama vagyste. Už tai kovo 18 d. jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.