Vyras, policijos pareigūnų žiniomis, sugrįžęs iš Prancūzijos. Draugui jis pranešė, kad pakilo temperatūra, tačiau į medikus kreiptis atsisakė.

Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus pandemiją, viena po kitos šalys ėmė skelbti karantiną. Pavojingomis įvardijama vis daugiau šalių, Prancūzija, deja, ne išimtis.

Apie karščiuojantį bičiulį medikams pranešęs vyras vargu ar tikėjosi, kad draugas nenorės priimti pagalbos. Medikų ir policijos atvykimas įsiutino plungiškį, jis griebėsi peilio ir ėmė juo švaistytis.

Pareigūnai keliautoją paėmė šturmu, jis buvo patalpintas į medikų automobilį ir išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

„Policijai pranešta, kad Plungės rajone, savo namuose yra vyriškis, kuris grįžęs iš Prancūzijos, jam pakilo temperatūra ir draugui pranešė, kad nori nusižudyti. Atvykę pareigūnai įkalbinėjo vyrą atidaryti duris, jis neatidarė, todėl nuspręsta išlaužti duris. Pareigūnams jis pagrasino peiliu. Vyras buvo surakintas antrankiais ir perduotas medikams“, – „Delfi“ informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Lietuvoje iki šio ryto apie karantino pažeidimus jau sulaukta per 50 pranešimų, dėl dalies atvejų yra pradėti tyrimai.

Dar šeštadienio vakarą Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad paskelbus karantiną Lietuvoje jo nesilaikantiesiems gresia tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė.

Baudžiamajame kodekse (BK 277 straipsnio 1 dalis) už kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimą yra numatyta iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Didžiausia nuobauda už teisės aktų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis pažeidimus, sukėlusius pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, numatyta bauda iki 3 000 eurų. Administracinę atsakomybę užtraukia ir savivaldybių tarybų sprendimų ar savivaldybių administracijų direktorių įsakymų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis nevykdymas ar vykdymas ne laiku. Už tokį pažeidimą gresia bauda iki 600 eurų.
Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (690)