Teismo posėdis vyko nuotoliniu būdu, kadangi kaltinamasis perkeltas iš Šiaulių tardymo įzoliatoriaus į Laisvės atėmimo vietų ligoninę.

Šiandien (pirmadienį) prokuroras paskelbė kaltinamąjį aktą, teismas apklausė kaltinamąjį C. V. T., kuris davė išsamius parodymus dėl pareikštų kaltinimų. Užsienietis prisipažino, gailėjosi ir atsiprašė.

Vyras teigė, kad nori kuo greičiau grįžti namo, į Rumuniją. C. V. T. teisme nurodė, kad internetu nusipirko kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrenginį. Gautus duomenis pardavė už 5000 eurų. Teismas išnagrinėjo bylą sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Nuosprendis bus skelbiamas kovo 18 dieną, pranešė teismas.

Kaltinamasis buvo nustatytas, užfiksavus vaizdo kameromis ir atlikus DNR tyrimus. Užsieniečio paieška buvo paskelbta 2019 m. balandį. Vyras surastas per Interpolą, nes už panašius nusikaltimus buvo teistas Vokietijoje. 2019 m. rugpjūčio pabaigoje kaltinamasis buvo perduotas ir sulaikytas Lietuvoje.

Užsienietis yra kaltinamas neteisėtai įgijęs svetimų elektroninių mokėjimo priemonių – magnetinių mokėjimo kortelių ir jų PIN duomenis.

Jis kaltinamas 2015 m. sausio pradžioje tris kartus Radviliškyje, bankomate, įrengęs nenustatytus mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrenginius. Taip užsienietis neteisėtai užfiksavo ir įgijo 552 vnt. svetimų magnetinių mokėjimo kortelių ir jų PIN duomenis, kurių pakanka finansinėms operacjoms inicijuoti. Vėliau duomenys buvo perduoti nenustatytam asmeniui ar asmenims ir Indonezijoje, Kinijoje bei Jamaikoje buvo panaudoti 45 vnt. banko klientų kortelių duomenys. Iš banko klientų mokėjimo kortelių sąskaitų buvo nuskaityti pinigai už prekes ar paslaugas, iš viso už 18 037,27 eurų.

Jis kaltinamas ikiteisminio tyrimo metu tiksliai nenustatytu laiku, tačiau iki 2015 m. gegužės 23 dienos Šiauliuose, kito banko bankomate, taip pat kaip ir Radviliškyje, įrengęs nenustatytus mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrenginius. Tačiau svetimų magnetinių mokėjimo kortelių ir jų PIN duomenų neįgijo, nes bankomato inkasatoriai pastebėjo ir paėmė įrenginius.

Be to, C. V. T. kaltinamas 2014 m. gruodžio pabaigoje nenustatytomis aplinkybėmis įgijęs bankinę mokėjimo kortelę ir prisijungimo duomenis, ir Šiauliuose per du kartus pasikėsinęs išimti po 1000 litų, iš viso beveik 580 eurų.