Kontrabandines cigaretes į Angliją jie vežė daugiausiai iš Belgijos, jos buvo gudriai paslėptos plastikinių langų rėmuose, audinių rulonuose, medžio anglies maišuose.

2016-ųjų rugsėjo 15 d. gauja buvo sulaikyta Kembridžšyro grafystėje, o kartu su ja – ir atplukdytas konteineris, pilnas nelegalių cigarečių. Tyrėjai į įvykio vietą atvyko tuo metu, kai konteineris jau buvo atidarytas ir iškraunamas. Rasta daugiau nei 3 milijonai Anglijoje neregistruotų cigarečių. Iškart buvo sulaikyti devyni lietuviai.

Kiti 7 milijonai cigarečių buvo sulaikyta po kelių dienų – spalio 4 d., sandėlyje Ketfyldo kaime, Norfolke. Sulaikyti dar du lietuviai.

Didžiulio nusikaltimo tyrimas buvo gvildenamas net kelerius metus. Sulaikytieji lietuviai, surinkus visus įrodymus, galiausiai nuteisti tik dabar.

35-erių Darius Pavliukovas iš Basildono nuteistas 5 metams kalėjimo.

33-ejų Vaidas Mockevičius iš Rytų Londono, Ilfordo, kalėjime praleis 3 metus.

42-ejų Jana Dobrovolskienė iš Londono nuteista 2 metams ir 6 mėnesiams kalėjimo.

29-erių Leva Zamblauskaitė iš Bootle miesto sulaukė bausmės vykdymo atidėjimo.

33-ejų Deividas Jankys iš Loughton nuteistas 3 metams kalėjimo.

37-erių Mantvydas Seidvarkas iš Purfleet nuteistas metams ir 9 mėnesiams kalėjimo.

48-erių Romas Urbonas iš Dagenhamo nuteistas 2 metams ir 6 mėnesiams kalėjimo.

Dar keturi gaujos nariai – 32-ejų Mantas Veniukevičius iš Dagenhamo, 44-erių Žilvinas Urbonas iš Romfordo, 35-erių Edmundas Kankys ir 53-ejų Rasa Zamblauskaitė pripažino kaltinimus ir sulaukė teismo spendimo – kiekvienam po 1 metus kalėjimo.

Teisme patvirtinta, kad Mantas Veniukevičius buvo gaujos lyderis, jam buvo patikėta organizaciniai veiksmai. Edmundas Jankys ir Darius Pavliukovas buvo tie, kurie sudarinėjo grafikus ir pervežimo, pakavimo tvarkaraščius. Jiems taip pat buvo patikėta derinimas dėl cigarečių platinimo.

Keli kaltinamieji bandė išvengti bausmės ir pabėgo iš Jungtinės Karalystės. Vaidas Mockevičius iš Lietuvos, o Mantas Veniukevičius iš Norvegijos atgal į JK buvo pargabenti praėjusiais metais.