Muitininkai pranešė, kad tai jau trečias šešėlinis cigarečių ir spirito sandėlis, muitinės kriminalistų aptiktas Lietuvoje šiomis dienomis.

Gavę pilietiško asmens pranešimą apie neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis, MKT pareigūnai vasario 5 d. rytą patikrino vieną Naujosios Vilnios garažų masyvą. Greta garažų buvusioje automobilių stovėjimo aikštelėje buvo sulaikytas vilnietis G. Ž. krovęs į mikroautobusą „Ford Transit“ dėžes su 5 litrų plastikinėmis talpomis, pažymėtomis lenkiško valiklio etiketėmis ir pilnomis, kaip įtariama, spirito. Nelegalus krovinys buvo užmaskuotas svogūnų pilnomis dėžėmis. Iš viso mašinoje rasta 61 dėžė su 366 talpomis spirito.

Dar 11 dėžių su nelegaliu spiritu rasta patikrinus netoliese stovėjusį kitą automobilį – „Volkswagen Passat“, su kuriuo buvo atvažiavusi vilnietė E. Š. Šioje mašinoje talpos net nebuvo slepiamos – tiesiog sukrautos į bagažinę ir ant galinės sėdynės.

Na, o viename iš garažų, priklaususių vilniečiui S. P. pareigūnai aptiko ir patį „šešėlinį prekybos tašką“, kur rado 57 talpas su spiritu ir 9 dėžes baltarusiškų cigarečių „Fest“, „Fest 7“, „NZ Gold“.

Iš viso pareigūnai sulaikė 494 vnt. penkių litrų talpas ir 4500 pakelių cigarečių, taip pat abu automobilius ir visus tris minėtus asmenis.
MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtos disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir neteisėto stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo.
Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Tai jau trečias muitinės pareigūnų šiomis dienomis likviduotas nelegalių akcizinių prekių sandėlis.