Pirmadienio pavakarę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai Lazdijų rajono Akmenių kaimo ribose, kelyje Seinai-Lazdijai, patikrinimui sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilį „Audi A7 Sportback“ vokiškais numeriais. Jį vairavo 37-erių Ukrainos pilietis. Kartu vyko 29-erių jo tautietis, praneša VSAT.

Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad šių metų laidos „Audi A7 Sportback“ yra vogtas. Jo paiešką tą pačią dieną buvo paskelbusi Vokietija.

Abu ukrainiečiai buvo sulaikyti ir pristatyti į Kalvarijos užkardą. Čia paaiškėjo, kad keleivis turėjo, įtariama, suklastotą Ukrainos vairuotojo pažymėjimą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo bei dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už pirmą nusikaltimą numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Už antrą nusikaltimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Ukrainiečius pasieniečiai uždarė į areštinę. „Audi A7 Sportback“ saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

Iš viso pasieniečiai šiemet sulaikė 135 vogtus automobilius. Pagal pilietybes juos vairavo Lietuvos (30), Rusijos (23), Uzbekistano ir Kirgizstano (po 15), Baltarusijos (13), Ukrainos (10) bei dar 9 valstybių piliečiai.