Sunkiausi kaltinimai pareikšti 19-mečiui ignaliniečiui J. G. Jis kaltinamas pernai rudenį viename bute Ignalinos mieste išgertuvių metu davęs nepilnamečiui narkotinės medžiagos, kurios sudėtyje yra morfino.

Kai paauglys grįžo į namus, artimiesiems kilo įtarimas, kad jis apsvaigęs nuo kvaišalų. Nepilnametis atsidūrė ligoninėje, o policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Ikiteisminio tyrimo metu sulaikytas įtariamasis J. G. teigė narkotikų, kuriais pavaišino nepilnametį, įsigijęs prieš kelias savaites Vilniuje iš merginos, kurios pavardės nežino. Tačiau pareigūnai nustatė, kad J. G. po poros savaičių pasikėsino nusipirkti ir kitos narkotinės medžiagos – džiovintų kanapių. Tiesa, dėl ne nuo jo valios priklausančių aplinkybių sandoris neįvyko – vadinamą „žolę“ jam gabenęs 21 metų ignalinietis T. C. įkliuvo policijai.

T. C. šią narkotinę medžiagą buvo gavęs iš savo 2 metais jaunesnio brolio R. C., o šis – iš 21 metų Prienų rajono gyventojo E. S.

Visi keturi jaunuoliai dėl narkotinių medžiagų platinimo netrukus atsidurs teisiamųjų suole.

„Jaunuoliai dažnai nesusimąsto, kas slypi už teisinio termino „narkotinių medžiagų platinimas“. Net ir tuo atveju, kai pavaišina narkotinėmis medžiagomis bičiulį ar parūpina kitam asmeniui kvaišalų be jokio atlygio, jų veiksmai apibrėžiami kaip narkotikų platinimas, už kurį Baudžiamasis kodeksas numato tik realias laisvės atėmimo bausmes nuo 2 iki 8 metų“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Aurelijus Navickas.

Pasak prokuroro, dar griežčiau, laisvės atėmimu nuo 3 iki 12 metų baudžiama už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.