Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informavo, kad nuo šaižaus garso anksti rytą pabudę tėvai pastebėjo, kad virtuvėje jau plaikstosi liepsnos, tad nedelsdami išbėgo iš namo ir išnešė vaikus.

Kol atvyko iškviesti ugniagesiai, namas jau buvo apimtas liepsnų, įgriuvo jo stogas. Nors namas ir viduje buvęs turtas sudegė, svarbiausia, žmonės liko gyvi.

Name gyveno nuomininkai. Namą jiems išnuomojusi moteris šiuo metu gyvena užsienyje. Dūmų detektorių buvo įsirengę patys nuomininkai. Jis buvo pakabintas virtuvėje, kur ir kilo gaisras.

Pasak Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Rolando Pavalkio, apsilankiusio gaisravietėje, gaisras greičiausiai kilo dėl netvarkingos elektros įrangos.

„Namas senas, medinis, gaisro metu išdegė visas jo vidus, sudegė buitinė technika, baldai, drabužiai. Tačiau svarbiausia, kad žmonės liko gyvi, nors jie ir labai išgyvena. Tai ne pirmasis atvejis mūsų rajone, kai detektorius išgelbsti gyvybes. Prieš keletą metų brolis, name pradėjus veikti dūmų detektoriui, išgelbėjo savo mažą sesutę. Kitą kartą detektorius išgelbėjo namo šeimininką jam užmigus ir puode prisvilus maistui. Kartais žmonėms atrodo, kam čia to detektoriaus reikia, bet kai įvyksta nelaimė, jie pripažįsta, kad jis būtinas ir džiaugiasi, kad išgelbėjo,“ – sakė R. Pavalkis.

Iš viso šiemet šalyje kilo 10 633 gaisrai, iš jų gyvenamajame sektoriuje – 1970.