Vilkiko vairuotojas suimtas dviem mėnesiams. Kaune atlikus kratas, sulaikytas dar vienas asmuo.

Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai ir muitinės kriminalistai iš Lenkijos įvažiavusį vilkiką „Man“ sustabdė spalio 26 d., apie 8 val., ties buvusiu Kalvarijos pasienio posto punktu.
Vairuotojas, Kauno miesto gyventojas G. P., pareigūnams teigė iš Nyderlandų į Lietuvą vežantis žaislų ir vaikiškų drabužių krovinį.

Tačiau patikrinus vairuotojo kabiną, daiktadėžėje buvo rasti du, apie 2,14 kg svorio paketai su, kaip įtariama, kanapių derva – hašišu.

Tuomet detaliai patikrinta visa mašina ir puspriekabėje, tarp gabento legalaus krovinio, rastos 5 dėžės su apie 159,58 kg įvairiaspalvių tablečių. Manoma, kad tai vienas populiariausių narkotikų, amfetamino darinys MDMA (ekstazis), o siuntoje gali būti apie 379 tūkst. tablečių.

Ten pat buvo dar rastas ir paketas su 0,7 kg svorio baltais milteliais, įtariama, jog tai kokainas.

Bendra visų sulaikytų kvaišalų vertė juodojoje rinkoje gali siekti apie 1,9 mln. eurų.

Vairuotojas prisipažino be legalaus krovinio į Lietuvą vežęs „lauktuvių“. MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kvaišalų kontrabandos ir disponavimo labai dideliu kiekiu narkotikų. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Kauno apylinkės teismo sprendimu G. P. suimtas dviem mėnesiams, jam gresia laisvės atėmimo bausmė nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą Kaune buvo atliekamos kratos ir sulaikytas dar vienas asmuo.