Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ sulaikė 48-erių kaunietį. Jis iš sandėliavimo patalpos nešė dėžę su kontrabandinėmis cigaretėmis.

Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad čia gali būti saugoma ir daugiau neteisėtai atgabentų prekių, tad patalpas patikrino nuodugniai. Čia iš viso rasti 4567 įvairių markių cigarečių pakeliai, pažymėti baltarusiškomis banderolėmis ir be jų.

Taip pat šiose patalpose pasieniečiai aptiko 33 litrus bespalvio skysčio, skleidžiančio specifinį alkoholio kvapą. Svaigalai buvo išpilstyti į įvairaus tūrio stiklines bei plastmasines talpas.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kaunietis po apklausos paleistas. Jam skirtos kardomosios priemonės rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijoje.

Foto: VSAT

Vyrui už nelegalių prekių sandėliavimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Cigaretes ir skystis, kurio tikslią kilmę nustatys ekspertai, laikinai saugomi Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje.

Šią savaitę tai jau antras sėkmingas pasieniečių reidas Kaune.

Pirmadienį vieną garažų masyvą tikrinę Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai čia su įkalčiais sučiupo 53 metų vietinį gyventoją. Jo garaže, o vėliau ir gyvenamosiose patalpose rasta daugiau kaip pustrečio tūkstančio kontrabandinių cigarečių pakelių.