VSAT pranešė, kad šeštadienį popiet tarnybiniu visureigiu vykę Varėnos rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pareigūnai Varėnos rajono Dubičių kaime pastebėjo įtartiną automobilį „Audi A6“.

Šią transporto priemonę pasieniečiai stabdė įjungę garso bei šviesos signalus, tačiau prie vairo sėdėjęs vyras padidino greitį ir nulėkė kaimo keliu. Gaudynės tęsėsi vos kelias minutes – artimiausiame posūkyje bėglys nesuvaldė savo transporto priemonės, ši šonu nučiuožė nuo kelio ir mažiausiai kelis kartus vertėsi.

Čia pat suskubę pasieniečiai ištraukė „Audi A6“ vairuotoją iš metalo laužu virtusio automobilio salono. Paaiškėjo, kad prie vairo sėdėjo 22 metų Vilniaus gyventojas. Neabejojama, kad pažeidėjo gyvybę išgelbėjo segėtas saugos diržas.

Eismo įvykio metu automobilis sumaitotas nepataisomai. Jo bagažinėje bei čia pat ant žemės pasieniečiai aptiko 15 kartoninių dėžių „Fest“ markės cigarečių. Visi 7500 pakelių rūkalų pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Į įvykio vietą VSAT pareigūnai iškvietė greitosios medicinos pagalbos ekipažą. Šis bėglį apžiūrai nuvežė iš pradžių į Varėnos, o po to ir į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. Paaiškėjus, kad kontrabandą gabenęs vyras nenukentėjo ir pavojus jo sveikatai negresia, pažeidėjas, lydimas VSAT konvojaus, buvo parvežtas ir apklaustas Varėnos pasienio rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Vilnietis parai buvo uždarytas į areštinę, o vėliau iš jos paleistas skyrus kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Jam už tokio kiekio rūkalų gabenimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Rastasis cigarečių krovinys ir sumaitotas „Audi A6“ laikinai saugomi Aleksandro Barausko užkardoje.