Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pranešė, kad vietos gyventojo ūkiniame pastate ir garaže pareigūnai aptiko net 392 dėžes rusiškų cigarečių. Iš viso rasti 198 tūkst. kontrabandinių cigarečių pakelių.

Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos patrulis iš pradžių miške pastebėjo įtartinas automobilio ratų vėžes, kuriomis nusekė iki Tauragės rajone esančios vienos Sakalinės kaimo sodybos.

Šios sodybos ūkiniame pastate įrengtoje malkinėje VSAT pareigūnai rado 320 dėžių su Rusijoje pagamintomis cigaretėmis "Saint George", "Saint George Lights" ir "Prima". Netoliese esančiame garaže rastos dar 72 dėžės su tokiais pačiais rūkalais.

69 metų sodybos šeimininkas pareigūnams negalėjo paaiškinti, kaip jam priklausančiuose pastatuose atsirado dėžės su kontrabandinėmis cigaretėmis. Dėl neteisėto akcizu apmokestinamų prekių laikymo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiemet Lietuvos pasieniečiai jau sulaikė 3 milijonus 66 tūkstančius kontrabandinių cigarečių pakelių. Didžioji dalis tokios rūšies kontrabandos - 2 milijonai 330 tūkstančių pakelių - sulaikyta prie sienos su Rusijos Kaliningrado sritimi, kurią saugo Pagėgių rinktinė.

Šio VSAT padalinio kontroliuojamas sienos ruožas nuo antradienio saugomas sustiprintu režimu. Čia tarnybą jau pradėjo laikinai iš kitų rinktinių komandiruoti Specialiosios paskirties būrių ekipažai ir Vidaus tarnybos antrojo pulko pareigūnai.

Ilgametė VSAT patirtis rodo, kad artėjant šventėms, kontrabandininkai skuba pasinaudoti dar palankiomis gamtinėmis sąlygomis ir į Lietuvą įvairiais neteisėtais būdais atgabenti kuo daugiau cigarečių.

Pasieniečių operatyvininkų duomenimis, vien Tauragės apskrityje, prie sienos su Rusija, veikia kelios stambios ir keliasdešimt smulkesnių kontrabandininkų grupuočių.

Tokių grupuočių veikla kruopščiai organizuota - praeiviais ir žvejais apsimetę asmenys iš tolėliau stebi pasieniečių užkardas, seka VSAT patrulių visureigius bei praneša apie jų judėjimą bendrininkams, žvalgo apylinkes, yra apsiginklavę galingais žiūronais bei radijo ryšio priemonėmis.

Pasieniečių duomenimis, už maždaug 30 lietuviškų centų Rusijoje pirktą ir per Nemuną pergabentą cigarečių pakelį kontrabandininkai Lietuvoje bando parduoti už 1-1,2 lito. Geresnės rūšies cigarečių su filtru pakelis Kaliningrado srityje kainuoja 50-70 lietuviškų centų, o pergabentas į Lietuvą vietiniuose prekybos taškuose pabrangsta iki maždaug 1,7 lito.

Tuo tarpu oficialiai rūkalais prekiaujančiose parduotuvėse ir prekybos centruose toks pat klasės cigarečių pakelis kainuoja apie 3 litus.