Ketvirtadienį Medininkų punkte pasienietis tikrino iš Lietuvos į Baltarusiją išvykstančio 54-erių Rusijos piliečio ir jo vairuoto vilkiko „Volvo“ dokumentus. Ant vilkiko buvo lenkiški numeriai.

VSAT pareigūnas nustatė, kad vairuotojas neturi privalomojo valdytojų civilinės atsakomybės draudimo. Pasienietis jį įspėjo, kad tai yra pažeidimas, už kurį Rusijos pilietis bus baudžiamas administracine tvarka. Kartu vairuotojas buvo informuotas, kad draudimą gali įsigyti iš Medininkų punkte esančių draudimo įstaigų.

Tuomet rusas dokumentus tikrinusiam pasieniečiui pasiūlė „susitarti“ ir išsitraukęs 20 eurų ėmė siūlyti kyšį. VSAT pareigūnas užsienietį įspėjo, kad už tokius veiksmus jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Vairuotojas atsakė žinąs apie tai, bet plano papirkti pasienietį ir toliau neatsisakė.

Tuomet Rusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. VSAT Vilniaus rinktinėje dėl papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Be to, už draudimu neapdrausto vilkiko vairavimą VSAT pareigūnai vyrą dar nubaudė administracine 25 eurų bauda.

Vilkikas “Volvo” saugomas Medininkų punkte.