Pas nuteistąjį atvykęs advokatas Artūras Šukevičius savo mobiliojo ryšio telefoną paliko kontrolės praleidimo poste, patikino pareigūnus, jog draudžiamų daiktų neturi ir yra informuotas apie atsakomybę už neteisėtą daiktų ir reikmenų įnešimą, perdavimą ar bandymą juos perduoti laisvės atėmimo vietose laikomiems asmenims. Patikrinimo metu apžiūrint advokato portfelį, jame aptikti žymekliai, kuriuose buvo paslėpti trys itin mažo dydžio mobiliojo ryšio telefonai, o dviejuose vokuose - dar du mobiliojo ryšio telefonai, praneša Kalėjimų departamentas.

Atvykę Vilniaus policijos pareigūnai perėmė surinktą medžiagą, draudžiamus daiktus.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 226 straipsnyje „Neteisėtas daiktų ir reikmenų įnešimas, perdavimas ar bandymas juos perduoti laisvės atėmimo vietose, sulaikytųjų sulaikymo vietose laikomiems asmenims arba neteisėtas daiktų ir reikmenų gavimas iš šių asmenų“ už šią veiką yra numatyta bauda nuo 500 iki 1300 eurų.

Pernai Vilniaus apygardos teismas advokatą Artūrą Šukevičių ir bankroto administratorių Liną Lobeckį nuteisė už kyšininkavimą. Jiems buvo skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos atlikto tyrimo duomenimis, L. Lobeckis ir A. Šukevičius, veikdami bendrininkų grupėje, pagal išankstinį susitarimą reikalavo iš bankrutuojančios įmonės buvusio direktoriaus didelės vertės – 15 tūkst. eurų – kyšio už teisminio proceso sustabdymą ir dalį reikalauto kyšio – 5 tūkst. eurų – priėmė.

Bankroto administratoriui ir advokatui skirtas trejų metų laisvės atėmimas, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui. Abiem nuteistiesiems skirtos ir baudžiamojo poveikio priemonės – teisės dirbti teisinį darbą atėmimas ketveriems metams. Jie taip pat turės sumokėti po 25 MGL dydžio įmokas (950 eurų) į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.