Kaltinamajam teks atsakyti ir dėl sužeistosios palikimo be pagalbos, kai grėsė pavojus jos gyvybei.

Didelį visuomenės atgarsį sukėlusi nelaimė Panevėžio rajone įvyko šiemet, rugpjūčio 7-osios popietę. Apie 21 val. į kaimą vietos gyventojai iškvietė policiją. Žmonės pranešė, kad galimai sužeistas žmogus – ant kelio guli šlepetės, matyti kraujo dėmės.

Atvykusiems policijos pareigūnams viena paauglė papasakojo, kad apie 15 val. mačiusi, kaip atbulomis iš K. Š. kiemo išvažiuojantis automobilis „Toyota“ parbloškė žmogų ir kurį laiką vilko po savimi. Išvažiavęs į gatvę, automobilis nesustojęs nuvažiavo, o jo paliktas žmogus po kelių minučių atsikėlė ir nuėjo į namą.

K. Š. į namus policijos pareigūnų iš pradžių neįsileido. Apie 23 val. policininkams patekus į namo vidų, K. Š. nepakluso jų reikalavimams, bet buvo sulaikytas. Viename kambarių pareigūnai rado stipriai sužalotą, kraujuojančią moterį. Sulaikytam K. Š. nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,58 promilės, praneša Generalinė prokuratūra.

Greitosios pagalbos automobiliu nuvežta į ligoninę moteris buvo skubiai operuota ir gydoma Intensyviosios terapijos skyriuje. Vėliau ekspertai konstatavo, kad jai sunkiai sutrikdyta sveikata – nustatyti kelių stuburo slankstelių lūžimai, daugybiniai šonkaulių bei veido kaulų lūžiai, plėštinės-muštinės žaizdos ant viso kūno bei kitos traumos. Be medikų pagalbos sužeistoji nebūtų išgyvenusi.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimų skyriaus tyrėjai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ričardas Juozainis.

Pasak prokuroro R. Juozainio, kaltinamasis prisipažįsta sukėlęs avariją, tačiau tvirtina už automobilio stovėjusios moters nematęs ir net nesupratęs, kad ją partrenkė ir vilko. „Įtariame, kad kaltinamasis tokiu būdu galimai siekia išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – sakė prokuroras.

Baigiant ikiteisminį tyrimą, nukentėjusioji pateikė prašymą jį nutraukti, nes avarijos kaltininkui atleido ir pretenzijų dėl sužalojimo neturi. Tačiau šį prašymą prokuroras atmetė ir, surašęs kaltinamąjį aktą, perdavė bylą nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Už esant neblaiviam sukeltą avariją, kai buvo sunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata, Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 6 metų. Už palikimą be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei, įstatymai numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 2 metų.