Rokiškio rajone patruliavę Vilniaus teritorinės muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai, pirmadienio naktį kelyje Obeliai–Subatė sustabdė iš Latvijos į Lietuvą įvažiavusį krovininį vilkiką „Renault Magnum“.

MKT praneša, kad mašinos vairuotojas, Rusijos pilietis D. V. pareigūnams sakėsi gabenantis konditerijos (tortų, vyniotinių ir įvairių rūšių pyragaičių) krovinį. Tačiau patikrinus keletą dėžių su saldumynais, vienoje iš jų buvo aptiktos cigaretės.

Po detalaus patikrinimo paaiškėjo, kad be konditerijos šiuo vilkiku buvo vežama ir 29 500 pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 92 335 eurai.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, vėliau Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu jis suimtas mėnesiui. MKT Vilniaus skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nelegalių cigarečių, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Pastaraisiais metais muitinės pareigūnai sulakė ne vieną nelegalių baltarusiškų cigarečių siuntą, į Lietuvą įvežtą iš Latvijos teritorijos. Pvz., beveik identiškas krovinys buvo sulaikytas šių metų rugpjūčio 21 d. Zarasų rajone. Tuomet, muitinės pareigūnai iš Latvijos į Lietuvą saldainius, tortus ir šokoladą vežusiame vilkike aptiko 67 dėžes su baltarusiškomis cigaretėmis.