Rugpjūčio 14 d. Vaidotų geležinkelio stotyje tarp durpių briketų pareigūnai rado 350 tūkst. eurų vertės cigarečių. O rugpjūčio 24–ąją kelyje Kaunas–Marijampolė sulaikyta beveik 2 mln. eurų vertės nelegalių cigarečių siunta, slėpta medžio drožlėse.

Anot muitinės kriminalistų, statybinės medžiagos ir mediena yra bene dažniausiai naudojamos kaip priedangos prekės kontrabandai gabenti. Tokių didelių ir sunkiasvorių krovinių patikrinimas gana sudėtingas.

Tad nenuostabu, kad pareigūnų dėmesio matyt tikėtasi išvengti ir rugpjūčio 29 d., apie 9 val., į Kenos geležinkelio postą iš Baltarusijos atvažiavusiam traukiniui. Tačiau muitininkams patikrinus gabenamą krovinį – maišus su medžio granulėmis, kiekviename iš patikrintų maišų rasta po 12 dėžių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.


Preliminariais duomenimis (krovinio patikra dėl sudėtingų krovos darbų tebevyksta), iš viso į Lietuvą mėginta įvežti apie 400 dėžių cigarečių, kurių vertė maždaug 620 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl cigarečių kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Pasak MKT pareigūnų, akivaizdu, kad padidėjusi geležinkelio transporto kontrolė duoda rezultatus: tai jau šeštas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas geležinkelio transporte šiemet.

Sausio 24 d. Radviliškyje patikrinus iš Baltarusijos į Lietuvą importuojamus medienos pjuvenų briketus, rasta 250 dėžių nelegalių rūkalų (vertė – daugiau nei 387 tūkst. eurų).

Kovo 26 d. Vilniuje sulaikyta beveik 300 dėžių (146 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „Fest“ siunta, įvežta slepiant tarp dirbtinio akmens plytelių. Jos vertė 482 tūkst. eurų.

Gegužės 29 d. Vilniaus geležinkelio stotyje sulaikyta apie 900 tūkst. eurų vertės cigarečių: daugiau nei 300 tūkst. pakelių rūkalų slėpta medžio drožlių plokštėse.

Liepos 9 d. Vilniaus geležinkelio Terminalų valdymo centre, patikrinus traukiniu iš Baltarusijos atgabentą konteinerį su keramzito skalda, rasta apie 50 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabanda.

Rugpjūčio 14 d. Vilniaus Vaidotų geležinkelio stotyje patikrinus durpių briketo krovinį, tarp durpių rasta 350 tūkst. eurų vertės cigarečių siunta.