Pranešimas apie įvykį buvo gautas trečiadienį, apie 22.44 val., skubios pagalbos telefono numeriu 112.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas DELFI informavo, kad gaisro metu žuvo žmogus, taip pat skubios medikų pagalbos prireikė su gyvybės ženklais buvusiam vyrui, jis išvežtas į ligoninę.

Ugnis bute nespėjo įsisiautėti (gaisras buvo užgesintas per 15-20 minučių), todėl aplinkiniai gyventojai nenukentėjo.

Į įvykio vietą buvo išsiųsti ugniagesiai, medikai bei policijos pareigūnai.

Papildyta. Ketvirtadienio rytą Policijos departamentas pranešė, jog minėtame bute buvo įvykdyta žmogžudystė: rugpjūčio 22 d., apie 22.40 val., Kaune, Birželio 23-osios g., bute, galimai peiliu mirtinai sužalotas Ukrainos pilietis (g. 1989 m.) bei sužaloti Ukrainos piliečiai (g. 1998 m.) ir (g. 1994 m.), kurie dėl durtinių-pjautinių žaizdų kūne pristatyti į ligoninę.

Įtariamieji Ukrainos piliečiai (g. 1976 m.) ir (g. 1985 m.) ieškomi.

Dar papildyta. Plačiau apie šį įvykį rašo portalas kaunas.kasvyksta.

Gavę pranešimą apie degantį butą, į nurodytą vietą atvykę ugniagesiai pamatė, kad pro buto duris rūksta dūmai. Butas dviejų kambarių, devynaukščio namo trečiame aukšte.

Patekus į butą iš jo išnešti du Ukrainos piliečiai. B. N. (1989 m.) medikai konstatavo mirtį, G. H. (1994 m.) išvežtas į gydymo įstaigą.

Bute buvo du gaisro židiniai: pirmasis kambaryje (degė lova), o antrasis tarp kambario bei koridoriaus (linoleumas ir durys). Aprūko visos gyvenamosios patalpos su ten esančiais daiktais.

Užgesinus gaisrą kreipėsi iš degusio buto per langą iškritęs dar vienas Ukrainos pilietis A. V. (1998 m.), kuris medikų taip pat išvežtas į gydymo įstaigą.

Įvykio liudininkais tapę „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai pasakoja, kad prieš kelias dienas išnuomotame bute, kurį Baltarusijos arba Ukrainos piliečiams nuomoja viena Lietuvos statybų įmonė, 4-5 asmenys girtavo. Tarp sugėrovų įsiplieskė konfliktas ir vienas vyrų peiliu sužalojo du žmones, kitas perlipo į balkoną pas kaimynus, o kitas iššoko iš trečio aukšto.

„Kaimynas, kurio balkone atsidūrė užsienietis, bandė iškviesti policiją, bet iš streso pamiršo numerį. Paskambino kitoje laiptinėje gyvenančiam draugui, šis liepė skambinti 112“, – sunkiai suvokiamus įvykius dėstė „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Tada būsto savininkas, pas kurį atsidūrė žmogus iš konfliktinio buto, kartu išėjo į lauką, kur sutiko pagalbos numerį jam padiktavusį draugą. Iš laiptinės netrukus su peiliu rankoje išėjo esą nuomojame bute sugėrovus sužalojęs vyras. Vienas kaunietis jį bandė sekti ir vytis, tačiau sulaukęs grasinimo atlyžo, o agresorius pabėgo – pranyko kiemo tamsoje.

„Jis papjovė tame bute du žmones, galimai brolius… ir padegė jį. Kadangi dauguma dar nemiegojo, buvo greit iškviestos specialiosios tarnybos, kurios atvyko labai operatyviai. Vienas asmuo bute negyvas, kitą bėgte išnešė iš laiptinės ir išvežė greitoji – visas kraujuotas taip, kad net nesimato kūno… vien kraujas“, – kraupią naktį prisiminė kaunietis.

Iš viso tragiškos nelaimės vietoje dirbo keturi ugniagesių, trys greitosios pagalbos ir trys policijos ekipažai. Tuoj pat čia prisistatė ir kriminalistai.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ketvirtadienio rytą Kauno apskrities policija išplatino ieškomų Ukrainos piliečių nuotraukas.

Gyventojus, mačiusius ar žinančius, nuotraukoje užfiksuotų vyrų buvimo vietą, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK telefonu 8 37 303 450 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Dėl šio įvykio Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.