Didžiausiame kada nors Kornvalyje įvykdytame apiplėšime lietuviai veikė organizuotai ir pasiruošę. Vyrai dėvėjo kaukes, buvo apsiginklavę laužtuvais bei ašarinėmis dujomis.

Šeimos juvelyrikos parduotuvę nusikaltėliai pasirinko kaip lengvą taikinį.

Policijos duomenimis, kai kurie nusikaltėliai į JK atvyko vos kelios dienos iki planuojamo įsilaužimo, teigdami, kad dirbs drabužių perdirbimo įmonėje, kuri priklauso Gyčiui Inokaičiui. Tuo tarpu pats Gytis Inokaitis kartu su Andriumi Buinevičiumi nusikaltimą planavo apie tris mėnesius.

Teisme paaiškėjo, kad Robertas Šlekaitis iš Lietuvos į Bristolio oro uostą atskrido tik sausio 8 d. Haroldas Ivanovas ir Tomas Bakierskis atvyko iš Amsterdamo į Bristolį.

Šių metų sausio 10 d. įvykdytas nusikaltimas truko vos dvi minutes. Į Michaelo Spierso parduotuvę įsiveržę vyrai visiems liepė klauptis ant žemės ir greitai susišlavė prabangius juvelyrinius dirbinius.

„Aš pakėliau rankas ir atsakiau, kad jie gali imti, ką nori, kad tik nieko nesužeistų. Tuomet man į veidą buvo papurkšta ašarinių dujų. Ašarodamas atsiklaupiau ant kelių, tačiau toliau laikiau iškėlęs rankas”, - pasakojo parduotuvėje tuo metu dirbęs vadybininkas Davidas Brignallas.

Pabaigę įsilaužimą nusikaltėliai pasišalino sušokę į automobilius, tačiau netrukus policijai pavyko atsekti nusikaltėlius. Du vyrai buvo suimti traukinyje pakeliui į Bristolį už ašarinių dujų balionėlių turėjimą.

Gauja iš viso nuteista 64 metams

Lietuvoje gyvenęs Tomas Bakierskis (24) pripažintas kaltu dėl apiplėšimo ir šaunamojo ginklo turėjimo. Lietuvis nuteistas devyniems su puse metų kalėjimo.

Lietuvoje gyvenęs Andrius Bienavičius (41) neprisipažino dėl šaunamojo ginklo laikymo ir sąmokslo organizavimo. Nepaisant to, jis pripažintas kaltu dėl abiejų nusikaltimų ir nuteistas 16 metų kalėti.

Lietuvoje gyvenęs Robertas Šlekaitis (25) pripažintas kaltu dėl apiplėšimo, tačiau neigė turėjęs šaunamąjį ginklą. Vyras nuteistas devyniems su puse metų.

Plymuto mieste gyvenęs Gytis Inokaitis (36) paskelbtas kaltu dėl sąmokslo apiplėšti ir nuteistas 13 metų kalėjimo.

Algis Davidonis (30), gyvenęs Gunnislake, paskelbtas kaltu dėl teisingumo iškraipymo ir nuteistas kalėti 21 mėnesį.

Lietuvoje gyvenęs Haroldas Ivanovas (20) prisipažino kaltu dėl įsilaužimo ir vagystės, taip pat šaunamojo ginklo turėjimo ir nuteistas kalėti septynerius metus.

Lietuvoje gyvenęs Saulius Mickus (28) prisipažino kaltu dėl įsilaužimo ir vagystės, taip pat šaunamojo ginklo turėjimo ir buvo nuteistas kalėti aštuonerius metus.

Mančesteryje gyvenęs Harijus Jackauskas (33) buvo paskelbtas nekaltas dėl pagalbos nusikaltėliams, tačiau buvo nuteistas trim mėnesiams kalėti dėl to, kad pažeidė deportacijos tvarką. Vyras bus deportuotas atgal į Lietuvą.

Bylą tyręs detektyvas inspektorius Pete’as Foundas teigė, kad „tai buvo vienas iš didžiausių ginkluotų įsilaužimų Devono ir Kornvalio istorijoje, kurio metu buvo pavogta dirbinių, kurių vertė siekia daugiau nei milijoną svarų sterlingų”.

Lietuviai pavogė 12 „Patek Philippe” laikrodžių, 16 „Rolex” laikrodžių ir daug juvelyrinių dirbinių su deimantais, kurių policija nesugebėjo rasti iki šiol.