Ketvirtadienio naktį, rugpjūčio 1 d., apie 1 val., į Lavoriškių kelio postą automobiliu „Mercedes-Benz Viano“ atvyko du Rusijos piliečiai G. Y. ir V. K. Muitinės pareigūnams jie pasisakė vykstantys į šunų parodą Belgijoje ir ten vežantys keturis savo augintinius rusų juoduosius terjerus.

Tačiau patikrinę automobilį, pareigūnai vežamuose voljeruose, po šunimis, rado 6 517 pakelių baltarusiškų cigarečių „Pall Mall“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 20 988 eurų.

Rūkalai buvo sulaikyti, pareigūnai pasirūpino, kad ne savo noru kontrabandos priedanga tapę keturkojai, kuriems iš pažiūros jau grėsė perkaitimas, nenukentėtų. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Rusijos piliečiai po apklausos vėliau buvo paleisti, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą. Taigi, tiek šeimininkai, tiek jų augintiniai vis dėlto turėjo suspėti į Belgijoje vykstančią parodą. Tačiau mėginimas nelegaliai pasipelnyti Rusijos piliečiams gali kainuoti brangiai – jiems gresia iki 9 tūkst. eurų bauda, praneša MKT.

Muitinės pareigūnai tvirtina, bent Lavoriškių kelio poste pirmą sykį susiduriantys su tokiu įžūliu mėginimu, prisidengiant savo augintiniais gabenti nelegalias cigaretes.

Reikia pastebėti, kad vos prieš porą dienų muitininkų pagalbininkė – veimaro paukštšunė Dajka padėjo surasti paštu į Didžiąją Britaniją ir Nyderlandus mėgintus išsiųsti šimtus pakelių nelegalių cigarečių. Taigi, tik nuo žmonių priklauso kurioje kovos su šešėlių fronto pusėje atsidurs jų keturkojai pagalbininkai.