Nors dažnai įspėjami apie sukčiavimą telefonu (dažnai vadinamu „alio, mama“), senyvo amžiaus žmonės vis dar apsigauna, nusikaltėliai išvilioja iš jų grynuosius arba banko kortelės prisijungimo kodus. Išgryninami, tretiesiems asmenims pervedami sąskaitose turimi pinigai.

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai atskleidė tris analogiškus nusikaltimus dėl bendrininkų grupės 2018 m. birželio-liepos mėnesiais įvykdytų sukčiavimų, kurių metu iš garbaus amžiaus klaipėdiečio ir dvejų kretingiškių apgaule išvilioti 6 250 eurų grynųjų pinigų ir dar 1 900 eurų, buvusių banko sąskaitoje.


Birželio 6 d. telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė policijos pareigūnu ir 1927 m. gimusiam klaipėdiečiui pranešė, kad jis esąs nusikaltimo auka, o jo namuose laikomi pinigai – nusikaltimo įkalčiai, tad juos esą būtina paimti ir patikrinti. Atėjusiam nepažįstamam asmeniui nukentėjusysis įdavė 1250 eurų, paskui suprato, kad buvo apgautas.

Birželio 8 d. telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė chirurgu ir 1941 m. gimusiai kretingiškei pranešė, neva jos artima giminaitė yra sužalota, jos gydymui reikalingi pinigai. Vyras apgaule išviliojo banko sąskaitos prisijungimo kodus. Atvykę įtariamieji paėmė banko kortelę ir išgryninę pasisavino 1900 eurų. Tik po nusikaltimo nukentėjusioji susivokė, kad buvo apgauta.

Liepos 9 d. telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė gydytoju ir 1942 m. gimusiai kretingiškei pranešė, kad jos dukra nuvirto nuo laiptų ir griūdama užkliuvo kitą moterį, kuriai nuo smūgio skilo kaukolė. Neva šiam „nusikaltimui“ nuslėpti ir operacijai skubiai atlikti reikalingi 5000 eurų. Moteris neabejodama sutiko ir netrukus atėjusiam nepažįstamajam įdavė 5000 eurų grynaisiais. Tik vėliau, paskambinusi dukrai ir įsitikinusi, kad ši sveika ir nieko nesužalojo, suvokė, kad buvo apgauta.

Policijos pareigūnai su Kretingos rajono komisariato kolegomis netrukus po įvykdyto nusikaltimo operatyviai ir profesionaliai sulaikė automobiliu vykusius įtariamuosius, pas vieną iš kurių striukės kišenėje buvo rasti ką tik sukčiavimo metu užvaldyti minėtieji 5000 eurų.

Klaipėdos policijos pareigūnai liepą sučiupo įtariamuosius šiais nusikaltimais. Tai 1980 m. gimęs niekur nedirbantis be nuolatinės gyvenamosios vietos anksčiau teistas vyras, 1989 m. gimęs Lietuvoje ir už jos ribų už plėšimus, vagystes, narkotikus, viešosios tvarkos pažeidimą teistas uostamiesčio gyventojas, 1993 m. gimęs 10 kartų už vagystes, kūno sužalojimą, narkotikus Lietuvoje ir užsienyje teistas uostamiesčio gyventojas, 1980 m. gimęs 7 kartus už vagystes, plėšimą, viešosios tvarkos pažeidimą, alkoholinių gėrimų gaminimą teistas klaipėdietis. Dviem iš jų (gimusiems 1980 ir 1993 m.) paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kitiems parinktos švelnesnės kardomosios priemonės.

Darbas tęsiamas, neatmetama galimybė, kad šie vyriškiai įvykdė ir daugiau nusikaltimų, stengiamasi nustatyti kitus bendrininkus.

Policijos pareigūnai įspėja gyventojus būti atidesniais, netikėti nepažįstamais asmenimis, o visais atvejais iš pradžių susisiekti su šeimos nariais, artimais giminaičiais, jei kyla įtarimas, kad kažkas bando apgauti, – telefonu 112 su Bendruoju pagalbos centru ir policija.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.