Pirmuoju policijos pasididžiavimo „Audi A6”, dar vadinamu „Juodaja ponia“, „grobiu“ tapo „Saab“ automobilį vairavęs studentas. Dviejų metų vairavimo patirties neturintis jaunuolis kelio atkarpoje, kurioje leistinas maksimalus 70 km/val. greitis, lėkė 105 km/val. greičiu.

Vaikinas už šį KET pažeidimą turės ne tik paploninti piniginę, bet ir trims mėnesiams atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu.

Gailėjęsis ir atsiprašinėjęs studentas pareigūnams žadėjo, kad kai tik pabaigs mokslus, automobilį pastatys į garažą. Pagal įstatymus jis dar turi galimybę transporto priemonę vairuoti 15 dienų po nusižengimo.

Vienas iš gausybės pažeidėjų vos nesukėlė skaudžiai galėjusio pasibaigti eismo įvykio. Prie pėsčiųjų perėjos stovint didelei žmonių grupei BMW automobilį vairavęs vaikinas, padidinęs greitį, kirto sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui.

Pareigūnų paklaustas, kur taip skubėjo, vairuotojas teisinosi važiavęs į pasimatymą – „Skubėjau į miestą su drauge atsigerti kavos“.

Už važiavimą degant raudonam šviesoforo signalui gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų arba vairuotojo pažymėjimo atėmimas.

Dėl to, kad nekantravo susitikti su drauge, kavos puodelis vaikinui pabrango, jis turės susimokėti perpus sumažintą 30 eurų baudą.

Kitas BMW automobilis pareigūnams užkliuvo dėl pernelyg užtamsintų langų. Specialiu prietaisu pamatavus šviesos pralaidumą, buvo nustatyti draudžiami rodmenys.

Už tai, kad vairuotojas pernelyg slepia savo automobilio salono turinį, vyras atsipirks puse minimalios baudos – 15 eurų. Tiesa, automobiliui būtų panaikinta ir techninė apžiūra, tačiau pastarasis buvo tik laikinai užregistruotas, todėl vairuotojas dar turės visą mėnesį šiai procedūrai atlikti.

Policija informavo, kad vykdomos priemonės metu buvo nustatyti 64 KET pažeidimai, iš jų 42 leistino greičio viršijimo atvejai ir 22 kiti vairuotojų padaryti pažeidimai. 24 vairuotojai viršijo greitį nuo 21 iki 30 km/h, 15 vairuotojų nuo 31 iki 40 km/h, 1- nuo 41 iki 50 km/h, 2 - daugiau kaip 50 km/h.

Priemonės metu nustatytas vienas asmuo, neturintis teisės vairuoti, tačiau vairavęs transporto priemonę, vienam dviratininkui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis - 1,80 prom. Dar devyni vairuotojai užfiksuoti, kurie vairuodami naudojosi mobilaus ryšio priemonėmis, nesinaudodami laisvų rankų įranga. Taip pat nustatyta dar 10 kitų įvairių vairuotojų padarytų KET pažeidimų, susijusių su saugos diržų segėjimu, automobilio priekinių ir šoninių stiklų tamsinimu ir kt.

„Privalome tapti sąmoningesni ir suvokti, jog kelyje esame ne vieni. Viršydami greitį, ar kitaip pažeisdami Kelių eismo taisykles, kiekvienas pažeidėjas rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikata ar net gyvybe. Neskubėkime, saugokime save ir kitus“, - primena Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos pareigūnai.

Kauno apskrities policija ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.