Dėl sudėtingų ardymo darbų kol kas dar nėra žinomas tikslus sulaikytos kontrabandos kiekis, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

Gegužės 7-ąją, apie 17 val., į Šalčininkų kelio postą vilkiku „Volvo“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis S. R. deklaravo į Lietuvą gabenantis pušinių lentų krovinį. Tačiau patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema, pastebėta, kad lentos gali būti tuščiavidurės.

Pradėję detalų krovinio patikrinimą, muitininkai netrukus įsitikino, kad daugelio lentų šonai išpjauti, o pačios lentos prikimštos cigarečių pakelių. Iš viso krovinyje kol kas aptikta 5 tūkst. baltarusiškų cigarečių „Minsk“ kontrabandos, kurios vertė – apie 15 tūkst. eurų. Tačiau dėl sudėtingų ardymo darbų dar nežinomas bendras kontrabandos kiekis. įtariama, kad rūkalų ten gali būti daug daugiau – iki 100 tūkst. pakelių cigarečių.

Vilkiko vairuotojas sulaikytas dviem paroms, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Tokie, medienoje slepiami cigarečių kontrabandos kroviniai muitinės pareigūnams seniai nebe naujiena. Keletas panašių lentų – slaptaviečių net saugoma Lietuvos muitinės muziejuje.

Vis dėlto kiek dažniau nelegalūs rūkalai slepiami vadinamuosiuose „karstuose“ – kai imitaciniame medienos krovinyje tiesiog paliekamos didžiulės tuščios ertmės, į kurias sukraunamos cigarečių dėžės. Tačiau pasitaiko ir atvejų, kai frezuojama kiekviena ar dauguma lentų, o į medienoje išpjautas slaptavietes prigrūdama cigarečių pakelių. Tai gana kruopštus ir įgūdžių reikalaujantis darbas, tad belieka apgailestauti, jog tokie staliai savo gabumus išnaudoja šešėliniam verslui.

Iš viso šiemet MKT pareigūnai Lietuvoje sulaikė apie milijoną pakelių cigarečių kontrabandos, kurios vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 3 mln. eurų.

Padedant muitinės kriminalistams du stambūs cigarečių kontrabandos kroviniai sulaikyti Estijoje ir Švedijoje. O Čekijos respublikoje Lietuvos MKT pareigūnų dėka likviduotas nelegalus tabako gaminių fabrikas.