Praėjusio ketvirtadienio popietę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Šiaulių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus ir Specialiosios paskirties būrio pareigūnai atliko kratą vienoje Šilutės rajono Balčių kaimo sodyboje.

Kaip ir tikėtasi, sodybos ūkiniame pastate aptiktas didžiulis kontrabandinių cigarečių sandėlis - iš viso pasieniečiai rado net 133 dėžės cigarečių "Saint George" ir "Saint George Lights". Visi rastieji 67 tūkstančiai 500 pakelių buvo paženklinti rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Sodyboje taip pat sulaikyti du Tauragės gyventojai - 49 metų vyras ir 45-erių moteris. Jų gyvenamojoje vietoje, Tauragėje, VSAT operatyvininkai taip pat atliko kratas.

Gyvenamojo namo kieme stovėjusiame mikroautobuse "Ford Tranzit" pareigūnai rado 1000 pakelių cigarečių "LM Lights", o namo garaže - tokį patį kiekį rusiškų cigarečių "Saint George" ir plastmasinę 30 litrų talpą, sklidiną skysčio, skleidžiančio alkoholio kvapą.

Operacijos metu iš viso rasta ir paimta 69 tūkstančiai 500 pakelių rusiškų rūkalų. Mikroautobusas, cigaretės ir alkoholis laikinai saugomi VSAT Šiaulių rinktinėje. Dėl neteisėto akcizu apmokestinamų prekių laikymo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šeštadienį Mažeikių rajono apylinkės teismas leido tauragiškį suimti 20 parų.

Penktadienį didelės kontrabandininkų gaudynės vyko prie sienos su Rusija esančios Pagėgių savivaldybės teritorijoje.

Čia patruliavę VSAT Pagėgių rinktinės Pagėgių užkardos pasieniečiai ir Vidaus tarnybos I-ojo pulko pareigūnai Bardinų kaimo prieigose pastebėjo Nemuno pakrantėje stovėjusius automobilius "Volkswagen Santana" ir "Subaru Legacy".

Taip pat užfiksuotas asmuo, kuris iš automobilio nešė dėžes ir jas slėpė netoliese esančiuose krūmuose.

Pareigūnams bandant jį sulaikyti, šis spruko į krūmus ir bandė pasislėpti. Jį persekiodamas Vidaus tarnybos I-ojo pulko pareigūnas iš tarnybinio pistoleto iššovė įspėjamąjį šūvį į orą.

Bėglį pareigūnai pasivijo ir sulaikė maždaug už kilometro nuo aptiktų automobilių. Juose rasta 6 tūkstančiai kontrabandinių cigarečių "Saint George" ir "Saint George Lights" pakelių, o netoliese augančiuose krūmynuose - dar tūkstantis 500 pakelių tokių pačių cigarečių.

Vietovės apieškojimui buvo pasitelktas tarnybinis pasieniečių šuo, iškviestos rezervinės pareigūnų pajėgos. Už kelių kilometrų nuo automobilių radimo vietos VSAT pareigūnai sulaikė dar tris asmenis, kurie gali būti susiję su minėto rūkalų krovinio gabenimu. Visi jie - Pagėgių savivaldybės gyventojai, gerai žinomi pasieniečių operatyvininkams.

Įtartiną "Volkswagen Passat" markės automobilį penktadienį pastebėjo ir ties Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimu patruliavę VSAT pareigūnai.

Važiuojančios mašinos salone pamatę sukrautas cigarečių dėžes, pasieniečiai pamėgino automobilį sustabdyti, tačiau šis ignoravo reikalavimą sustoti, padidino greitį ir nuvažiavo vietinės reikšmės keliu.

Bėglį pareigūnai ėmėsi persekioti tarnybiniu visureigiu. Gaudynių metu du VSAT Pagėgių rinktinės operatyvininkai iš tarnybinių pistoletų paleido 4 įspėjamuosius ir 16 šūvių į sprunkančio "Volkwagen Passat" padangas.

Pareigūnų paleistos kulkos suvarpė galinį dešinį automobilio ratą, kliudė bagažinę, priekinio rato diską.

Du kilometrus nuo pasieniečių sprukusio "Volkswagen Passat" vairuotojas automobilį staiga sustabdė Rambyno miške. Iš mašinos iššokę du vyrai pasileido bėgti.

Pareigūnams pavyko sulaikyti vieną bėglį - nepilnametį Pagėgių savivaldybės gyventoją. Sučiuptas jaunuolis dar pamėgino priešintis, tačiau buvo sutramdytas jėga, jam uždėti antrankiai. Automobilio vairuotojui pavyko pabėgti. Jis ieškomas.

Likimo valiai paliktame automobilyje pasieniečiai aptiko 16 dėžių su rusiškomis cigaretėmis "Saint George Lights". Iš viso rasti 8 tūkstančiai Rusijos pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais pažymėtų pakelių.

Dėl šių atvejų VSAT Pagėgių rinktinėje pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo vykdomos administracinės teisenos.

Surinktą bylų medžiagą VSAT pareigūnai perduos Šilutės rajono apylinkės teismui. Automobiliai ir kontrabandiniai rūkalai laikinai saugomi VSAT Pagėgių rinktinėje.

Šiemet Lietuvos pasieniečiai iš viso jau sulaikė daugiau kaip 2 milijonus 515 tūkstančių kontrabandinių cigarečių pakelių.

Didžioji šios rūšies kontrabandos dalis - beveik milijonas 900 tūkstančių pakelių - sulaikyta prie sienos su Rusijos Kaliningrado sritimi.

Šiaulių teritorinės muitinės (ŠTM) mobiliosios grupės pareigūnai, kelyje Bijotai-Kražiai sustabdę ir patikrinę automobilį "VW Passat", jame rado 110 tūkst. vienetų (5,5 tūkst. pakelių) cigarečių "Saint George Lights" su rusiškomis banderolėmis.

Už tai, kad vežė cigaretes pažeisdamas akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo tvarką, 34 metų šiauliškiui V. G. gresia bauda nuo 10 tūkst. iki 20 tūkst. litų.

Pagal Muitinės departamento pranešimą, ŠTM pareigūnai kelyje Kuršėnai-Luokė (Kirklių kaime), tikrindami 42 metų Telšių gyventojo A. B. vairuojamą automobilį "Audi 80", jo salone ir bagažinėje rado 171 litrą skysčio, skleidžiančio specifinį naminės kvapą.

Telšių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 201 straipsnį.