Vasario 8 d., apie 19.30 val., Alytuje, Nemuno gatvėje, Alytaus gyventojas E. Bieliauskas pastebėjo, kad kažkas šviečia žibintuvėliu, lyg norėdamas atkreipti dėmesį. Pasirodo, jis neklydo, priartėjęs prie tos vietos, iš kur sklido šviesa, ant žemės pastebėjo gulintį jauną vyriškį (gim. 1997 m.). Nukentėjėlis viena ranka laikėsi už pilvo, o kita ‒ švietė žibintuvėliu, taip kviesdamas pagalbą.

Išvydęs sužeistą nelaimėlį, E. Bieliauskas skubiai iškvietė pagalbą. Norėdamas, kad jaunuolis neprarastų sąmonės, visą laiką jį kalbino. Edgarui nukentėjėlis atviravo, kad jį sužalojo bendraamžis, su kuriuo susipažino Alytaus globos namuose, praneša Alytaus apskrities policija.

Atvykus medikams ir policijos pareigūnams, nukentėjusysis dėl sunkių sužalojimų pristatytas į ligoninę. Įtariamasis iš įvykio vietos pasišalino, tačiau sužeistasis sugebėjo jį apibūdinti ir nurodyti jo požymius, todėl pareigūnams palengvino asmens, įtariamo nusikalstama veika, paiešką. Teisėsaugininkai įtariamąjį užklupo netikėtai viešojoje bibliotekoje bežaidžiantį kompiuterinius žaidimus.

Šis dvidešimtmetis policijai gerai žinomas, teistas už vagystes, vos prieš keturis mėnesius išėjęs iš įkalinimo įstaigos. Jaunuolis sulaikytas ir uždarytas į areštinę, jam pareikšti įtarimai dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Už tokį nusikaltimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Alytaus apskrities policijos viršininkas džiaugėsi, kad vis daugėja pilietiškų žmonių, todėl pagyrų Edgarui negailėjo, kad šis, nė kiek nedvejodamas, ištiesė pagalbos ranką patekusiam į nelaimę ir atskleidė padarytą nusikaltimą.

E. Bieliausko teigimu, kiekvienas mūsų turėtų taip pasielgti ir apgailestauja, kad tą lemtingą vakarą toje pačioje gatvėje stovėjusios merginos, be abejo, pastebėjo sužeistą jaunuolį, tačiau pagalbos neiškvietė.

Alytaus apskrities policija dar kartą dėkoja Edgarui Bieliauskui už pilietiškumą ir neabejingumą kito nelaimei.

Edgaras Bieliauskas ir Alvydas Jurgelevičius
Foto: Alytaus apskr. VPK